Ligue 1: koncert PSG. Igor Lewczuk w końcu na boisku

Piłkarze PSG 6:2 rozgromili na własnym stadionie niepokonane do tej pory Bordeaux. Dwa gole w meczu zdobył Neymar. W pierwszej połowie na boisku pojawił się Igor Lewczuk.

Michał Piegza
Neymar cieszy się z gola strzelonego dla PSG PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Neymar cieszy się z gola strzelonego dla PSG
Nie będą miło wspominać wyjazdu do Paryża na spotkanie z liderem Ligue 1 PSG piłkarze Bordeaux. Niepokonani do tej pory goście w przypadku wygranej mogli się do paryżan zbliżyć na punkt.

Jednak już 5. minucie było 1:0. Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego gola zdobył Neymar. Siedem minut później Brazylijczyk zaliczył asystę przy trafieniu Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk mając przed sobą tylko bramkarza jedynie trącił piłkę, a po chwili utonął w objęciach Neymara.

Przyjezdni starali się otrząsnąć i zaatakować, ale szybko zostali skontrowani. W 22. minucie z lewej strony dogrywał Yuri Berchiche, Kylian Mbappe Lottin skiksował, a Thomas Meunier z ok. 13 metrów uderzył lekko, ale precyzyjnie pod poprzeczkę.

Bordeaux nadzieję na co najmniej punkt odzyskało w 31. minucie. Wówczas Nicolas de Preville podał do byłego gracza paryżan Younousse'a Sankhare, a ten uderzył do pustej bramki.

Chwilę później po raz pierwszy w sezonie na boisku pojawił się Igor Lewczuk. Polak zajął miejsce na prawej stronie obrony. Defensor często włączał się w akcje ofensywne swojej drużyny, popisał się kilkoma dobrymi wrzutkami, których nie wykorzystali jednak partnerzy.

Przed przerwą gospodarze zdołali zdobyć jeszcze dwa gole. Najpierw z rzutu karnego pewnie trafił Neymar. "Jedenastka" podyktowana została za zagranie ręką. Cavani nie protestował i nie miał zamiaru odbierać piłki Brazylijczykowi, a po golu serdecznie pogratulował koledze. Z kolei w 45. minucie po dograniu Mbappe kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Julian Draxler.

Po zmianie stron padły "tylko" dwie bramki. Oba zespoły stworzyły sobie sporo okazji, ale nie potrafiły ich wykorzystać. W 58. minucie Draxler odzyskał piłkę na połowie gości, podał do Mbappe, a ten w sytuacji sam na sam z zimną krwią trafił do siatki.

W końcówce uaktywnił się Neymar. Jednak ostatecznie Brazylijczykowi nie udało się skompletować hat-tricka. Goście drugiego gola zdobyli w 90. minucie. W polu karnym Meunier sfaulował Jonathana Cafu, a z "wapna" pewnie trafił Malcom.

Paris Saint-Germain - Girondins Bordeaux 6:2 (5:1)
1:0 - Neymar 5'
2:0 - Cavani 12'
3:0 - Meunier 22'
3:1 - Sankhare 31'
4:1 - Neymar (k.) 40'
5:1 - Draxler 45'
6:1 - Mbappe 58'
6:2 - Malcom (k.) 90'

PSG: Alphonse Areola - Thomas Meunier, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Yuri Berchiche - Marco Verratti (79' Christopher Nkunku), Adrien Rabiot (70' Giovani Lo Celso) - Kylian Mbappe Lottin, Julian Draxler, Neymar - Edinson Cavani (61' Angel di Maria).

Bordeaux: Benoit Costil - Youssouf Sabaly (33' Igor Lewczuk), Jeremy Toulalan, Vukain Jovanović, Theo Pellenard - Lukas Lerager, Otavio Santos, Younousse Sankhare - Malcom, Nicolas de Preville (56' Alexandr Mendy), Francosi Kamano (75' Jonathan Cafu).

Żólte kartki: Meunier (PSG) oraz Jovanović, Sankhare (Bordeaux).