Bundesliga: sensacja we Frankfurcie. FC Augsburg rozbił Eintracht

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: piłkarze FC Augsburg
PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: piłkarze FC Augsburg

Do sensacji doszło we Frankfurcie, gdzie walczący o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów Eintracht przegrał z rywalizującym o utrzymanie w Bundeslidze FC Augsburg 1:3.

W tym artykule dowiesz się o:

Gra w ćwierćfinale Ligi Europy przełożyła się na formę Eintrachtu Frankfurt. Zespół ten rywalizuje o to, by po raz pierwszy w historii awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale w niedzielę zawiódł oczekiwania. Mecz dla gospodarzy rozpoczął się zgodnie z planem. W 14. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Goncalo Paciencii, ale to było wszystko, na co było stać Eintracht w niedzielny wieczór.

Później strzelali już tylko gracze FC Augsburg. Zespół ten przed meczem zajmował piętnaste miejsce w ligowej tabeli i miał tylko cztery "oczka" przewagi nad barażowym miejscem. Jednak to goście wykorzystali wszystkie błędy swoich przeciwników i odnieśli cenne zwycięstwo.

W 31. minucie do wyrównania doprowadził Marco Richter, któremu asystował Michael Gregoritsch. Richter ograł jednego z obrońców i pokonał bramkarza. W czwartej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy piłkarz ten wyprowadził gości na prowadzenie. Tym razem popisał się precyzyjnym strzałem spoza pola karnego.

Tuż po pierwszym gwizdku drugiej połowy z boiska wyrzucony został Gelson Fernandes. Bez niego gospodarzom jeszcze trudniej było odrobić straty. W końcówce piłkarze z Augsburga rozklepali jeszcze defensywę rywali i dobili Eintracht, a gola zdobył Gregoritsch.

Eintracht Frankfurt - FC Augsburg 1:3 (1:2) 1:0 - Goncalo Paciencia 14' 1:1 - Marco Richter 31' 1:2 - Marco Richter 45+4' 1:3 - Michael Gregoritsch 84'

TSG 1899 Hoffenheim - Hertha Berlin 2:0 (1:0) 1:0 - Nadiem Amiri 29' 2:0 - Reiss Nelson 76'