Cały stadion zamarł ze strachu. Sędzia potrzebowała natychmiastowej pomocy

Chwile grozy miały miejsce w meczu Niemcy - Serbia w eliminacjach mistrzostw świata kobiet. Spotkanie nagle przerwano, gdy sędzia asystentka zaczęła narzekać na problemy z sercem.

Robert Czykiel
Helen Edwards trzyma się za serce Getty Images / Thomas Eisenhuth / Na zdjęciu: Helen Edwards trzyma się za serce
Helen Edwards sędziowała na linii mecz Niemcy - Serbia w ramach el. MŚ kobiet. Spotkanie zostało przerwane w 34. minucie. Wszystko przez nagłe problemy sędzi z Anglii.

Asystentka w pewnym momencie zaczęła się źle czuć. Sygnalizowała to służbom medycznym, kilkukrotnie pokazując na swoje serce. Gdy spotkanie przerwano, Edwards upadła na murawę, ale na miejscu już byli ratownicy.

Helen opuściła boisko na noszach. Niedługo później została przewieziona do szpitala. Na szczęście wygląda na to, że sytuacja została opanowana.

Angielka nie straciła przytomności. Przed nią badania, które mają pokazać, jak poważne są problemy z sercem. Wszystkim od razu przypomina się historia Christiana Eriksena, u którego podczas meczu na Euro 2020 doszło do zatrzymania akcji serca. Duńczyka cudem uratowano.

Edwards została zastąpiona przez sędzię techniczną i spotkanie wznowiono. Niemki pokonały swoje rywalki 5:1.