PNA. Szybki cios rozstrzygnął wszystko

Grupa F jako ostatnia rozpoczęła walkę w Pucharze Narodów Afryki. W Limbe zmierzyły się zespoły, które nie są wymieniane wśród faworytów do dwóch pierwszych miejsc na koniec eliminacji. Gambia ograła Mauretanię 1:0.

Michał Piegza
Ablie Jallow Getty Images / Nico Vereecken / Photo News / Na zdjęciu: Ablie Jallow
Po raz kolejny w Pucharze Narodów piłkarze nie uroczyli kibiców festiwalem bramkowym.

W drugim spotkaniu grupy F (wcześniej Mali 1:0 ograło Tunezję) Gambia okazała się minimalnie lepsza od Mauretanii i ustawiła się w dobrej sytuacji przed potyczkami z wyżej notowanymi rywalami.

Potyczka rozpoczęła się z dość dużym opóźnieniem. Więcej koncentracji zachowali Gambijczycy, którzy w 10. minucie zdobyli gola. Do siatki Mauretanii trafił Ablie Jallow.

Do końca spotkania gole już nie padły. Mauretańczycy mieli swoje okazje. Najlepszą w 36. minucie zmarnował Pape Ba, którego strzał głową obronił Modou Jobe.

Mauretania - Gambia 0:1 (0:1)
0:1 -  Ablie Jallow 10'