Selekcjonerze, mamy problem!

Maciej Kmita

Przegląd dokonań reprezentantów zaczynamy od golkiperów. Trzej z nich mają pewne miejsce w swoich drużynach klubowych, ale miejsce między słupkami bramki Bournemouth stracił Artur Boruc. Od ostatniego zgrupowania 35-latek wystąpił tylko w jednym meczu Wiśni - z Tottenhamem Hotspur (1:5) i był jednym z winnych wysokiej porażki beniaminka z Kogutami.

Z udziału w trzech spotkaniach Boruca wyeliminował uraz uda, którego doznał na rozgrzewce przed pierwszym po reprezentacyjnej przerwie meczu z Manchesterem City, ale w miniony weekend wylądował na ławce Bournemouth, choć był zdrowy.

Regularnie grają za to Łukasz Fabiański, Przemysław Tytoń i Wojciech Szczęsny. Ten drugi nawet po spotkaniu 11. serii Bundesligi z SV Darmstadt 98 trafił do "11" kolejki wg "Kickera".

Co ciekawe, Roma ze Szczęsnym w bramce wygrała pięć z siedmiu spotkań rozegranych od ostatniej przerwy reprezentacyjnej, ale polski bramkarz puścił aż 10 goli. 25-latkowi tylko raz udało się zachować czyste konto - w miniony weekend w derbach Rzymu z Lazio.

Klubowy bilans bramkarzy reprezentacji Polski od ostatniego zgrupowania kadry:

Bramkarz Klub Występy Minuty % rozegranego czasu Czyste konta
Artur Boruc AFC Bournemouth 1/5 90/450 20% 0
Łukasz Fabiański Swansea City 4/4 360/360 100% 0 0
Wojciech Szczęsny AS Roma 7/7 630/630 100% 1
Przemysław Tytoń VfB Stuttgart 5/5 450/450 100% 3

Zawodnicy mający problem z grą w klubach powinni otrzymywać powołania do reprezentacji Polski?