Unia dzielnie trzymała się w Płocku. Przegląd kadr w Wiśle

Orlen Wisła Płock nie forsowała tempa, ale trzeba oddać, że Grupa Azoty Unia Tarnów nie przyjechała na Mazowsze jedynie rozegrać spotkanie (33:26).

Marcin Górczyński
piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock
Tarnowianie długo trzymali się dość blisko Nafciarzy, nie był to klasyczny domowy mecz Wisły w Superlidze. Dopiero w ostatnich 10 minutach przewaga nieco wzrosła, wcześniej Unia traciła 3-4 bramki i zostawiała po sobie niezłe wrażenie.

Xavier Sabate sprawdził cały skład, m.in. najmłodszego ze skrzydłowych Filipa Michałowicza. Absolwent kieleckiego SMS-u wykorzystał szansę, przed przerwą zamienił na bramki wszystkie cztery okazje. Nafciarze wywalczyli sporo karnych, na tle ligowego rywala znowu dobrze wypadł Tomas Piroch. W pierwszej połowie Wisła nie zdołała jednak zaznaczyć swojej dominacji. Co więcej, gdyby Unia zachowała więcej krwi, to może zeszłaby na przerwę przy remisie na tablicy.

Tarnowianie grali jednak falami - po powrocie do gry przytrafił im się przestój i karcili ich skrzydłowi z Płocka, po czym Albert Sanek i Taras Minocki popisywali się efektownymi akcjami. Wynik popsuły też ostatnie minuty, w których Unia pozwoliła Abelowi Serdio rozwiązać worek z bramkami. Minocki i Zahirović zdołali jeszcze tylko przypudrować wynik.

Wisła nie narzucała tempa z myślą o meczu w Lidze Mistrzów z PSG. Jeśli nie uda się zdobyć punktu z faworytami całych rozgrywek, to Nafciarzom pozostanie czekać na korzystne rozstrzygnięcie przełożonego spotkania RK PPD Zagrzeb z Porto.

W składzie zabrakło Niko Mindegii, Lovro Mihicia, Siergieja Kosorotowa i Gonzalo Arce, po długiej przerwie w kadrze pojawił się Krystian Witkowski, ale trzeci golkiper zaliczył jedynie epizod.

Orlen Wisła Płock - Grupa Azoty Unia Tarnów 33:26 (15:12)

Orlen Wisła: Jastrzębski (7/29 - 24 %), Witkowski (0/3) - Lucin 7/6, Serdio 4, Michałowicz 4, Żytnikow 3, Sroczyk 3, Piroch 3, Konarzewski 2, Susnja 2, Daszek 2, Fazekas 1, Yasuhira 1, Terzić 1, Dawydzik, Krajewski

Grupa Azoty Unia: Małecki (3/23 - 13 %), Bartosik (3/14 - 21 %) - Minocki 6, Sanek 5, Słupski 4, Zahirović 3, Buszkow 2, Smolikow 2/2, Matsuura 2/1, Yoshida 2, Kowalik, Sikora, Kasahara, Wajda, Podsiadło, Mrozowicz