Orlen Wisła nie dała szans kolejnemu rywalowi. Piorunujący początek i końcówka meczu

W meczu otwierającym 8. serię Orlen Superligi, Orlen Wisła Płock pokonała Energę MKS Kalisz 34:21. Już w pierwszej połowie gospodarze prowadzili różnicą 9 bramek i po zmianie stron potrafili podtrzymać dobrą dyspozycję.

Michał Gałęzewski
Dawid Dawydzik Materiały prasowe / Biuro Prasowe Orlen Superligi / Dawid Dawydzik
Wysokie zwycięstwo Orlen Wisły nie jest dla nikogo niespodzianką. Co prawda kaliszanie wygrali ostatni mecz w Gdańsku, jednak zajmują dopiero 12. miejsce w tabeli Orlen Superligi. Płocczanie mają na krajowym podwórku komplet zwycięstw.

Już początek meczu pokazał, który z zespołów będzie dominował tego dnia. Gdy w 7. minucie do bramki kaliszan trafił Tin Lucin, na tablicy wyników widniał rezultat 5:0, a bramkowy impas przełamał dopiero Bartosz Kowalczyk. Kaliszanie próbowali walczyć o jak najlepszy wynik, jednak byli bezradni.

Gdy czerwoną kartką, na 7 minut przed końcem pierwszej połowy został ukarany Ognjen Karlas, szczypiorniści z Płocka rzucili cztery bramki z rzędu i na 2 minuty przed przerwą prowadzili po rzucie Abela Serdio już 17:8. Ostatnią bramkę przed zejściem do szatni rzucił Kowalczyk.

Po zmianie stron zawodnicy Energi MKS-u Kalisz momentami starali się być równym rywalem dla faworyta, ale o odrabianiu straty nie było mowy. Długo unikali jednak pogromu, na 5 minut przed końcem meczu było tylko 30:21. Ostatnie akcje, to już popis zawodników z Płocka, którzy do końca rzucili jeszcze cztery bramki i ostatecznie zwyciężyli 34:21.

Orlen Wisła Płock - Energa MKS Kalisz 34:21 (17:9)

Orlen Wisła: Jastrzębski (8/18 - 44proc.), Alilović (2/12 - 17proc.) - Zarabec 7, Żytnikow 6, Serdio 4, Piroch 4, Dawydzik 3, Perez 3, Mihić 2, Lucin 2, Fazekas 1, Sroczyk 1, Daszek 1 oraz Samoila, Terzić, Mindegia.