Słaby występ SPR-u - relacja z meczu SPR Tarnów - AZS AWF Biała Podlaska

Początek sezonu nie należy do SPR-u Tarnów. Mimo atutu własnej hali, miejscowi szczypiorniści przegrali z akademickim zespołem z Białej Podlaski.

Łukasz Szostak

Wynik sobotniego spotkania otworzył reprezentant gospodarzy, Marcin Niedojadło. Goście szybko wyrównali, a następnie objęli prowadzenie. W 3 minucie meczu, tarnowianie zdołali wyprowadzić kontratak, jednak wracający do obrony akademicy nieprzepisowo powstrzymywali rzucającego Mikołaja Sygnarowicza. Sędziowie podyktowali rzut karny, który na bramkę próbował zamienić kapitan tarnowskiej siódemki, Paweł Bieś. Zadanie to wykonał na raty. W pierwszej próbie, świetną interwencją popisał się Marek Kubiszewski. Wracająca piłka trafiła w ręce Biesia i ten miał kolejną okazję do oddania rzutu. Znów był faulowany i sędzia wskazał na linie siódmego metra. Tym razem kapitan SPR-u się nie pomylił i doprowadził do remisu. Przez kolejne 7 minut spotkania, tarnowianie nie umieli zamienić rzutów na bramki. Duża w tym zasługa świetnie dysponowanego w tym dniu bramkarza AZS-u. W tym czasie goście trafiali 4 razy. Niemoc tą przełamał Mikołaj Grzesik, który w tym spotkaniu był najskuteczniejszym strzelcem tarnowian. Zawodnicy z Białej Podlaski nie mieli problemów z forsowaniem defensywy miejscowej drużyny. Po płynnych akcjach, bramki padały głównie z drugiej linii. Po przeciwnej stronie boiska świetnie spisywał się Kubiszewski, który sprawiał, że przewaga gości regularnie wzrastała. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:16.

Przerwa nie pomogła miejscowej drużynie. Druga część spotkania miała podobny przebieg do pierwszej. Akademicy dorzucali kolejne bramki, a tarnowianie próbowali odrabiać straty. W grze gospodarzy widoczne były przestoje, podczas których miejscowi seriami tracili bramki. Zawodnicy SPR-u Tarnów walczyli o lepszy wynik, lecz rażąca nieskuteczność uniemożliwiała im poprawienie rezultatu. Gra SPR-u Tarnów spoczywała na barkach rozgrywających, Marcina Janasa i Mikołaja Grzesika, którzy potrafili pokonać popularnego Łapę rzutami z podłoża. W ekipie z Białej bardzo dobre zawody rozgrywali Piotr Pezda, Artur Makaruk i Marek Kubajka. Ich trójka trafiła łącznie 20 bramek. Mecz zakończył się wynikiem 25:31.

SPR Tarnów - AZS AWF Biała Podlaska 25:31 (10:16)

SPR Tarnów: Nowak, Barnaś, Szostak - Grzesik 7, Janas 5, Siedlik 3, Dutka 2, Król 2, Cieniek 1, Niedojadło 1, Michalik 1, Sygnarowicz 1, Bieś 1, Sokół 1, Bujak, Kozioł

AZS AWF Biała Podlaska: Kubiszewski, Adamiuk, Rutkowski - Makaruk 7, Pezda 7, Kubajka 6, Naswadzba 4, Wędrak 3, Antolak 2, Kieruczenko, Dębowczyk