Turniej w Kwidzynie: Niegościnni kwidzynianie - relacja z meczu Gaz-System Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn

Drużyna MMTS-u Kwidzyn nie okazała się zbyt gościnna i rozgromiła Gaz-System Pogoń Szczecin 33:24. Najskuteczniejszym zawodnikiem był jednak szczypiornista pokonanej drużyny, Wojciech Zydroń.

Michał Gałęzewski

W czwartym meczu Turnieju o Puchar Prezesa MMTS-u Kwidzyn spotkały się zespoły, które wygrały swoje pierwsze mecze. MMTS pewnie pokonał Nielbę Wagrowiec, natomiast Gaz-System Pogoń Szczecin zwyciężyła Wybrzeże Gdańsk.

Spotkanie, w którym zmierzyły się dwie drużyny z PGNiG Superligi rozpoczęło się nieźle dla zawodników ze Szczecina, którzy jeszcze w czwartej minucie po bramce Nenada Markovicia prowadzili 3:2. Później jednak do głosu doszli gospodarze, którzy szybko objęli prowadzenie, a następnie zaczęli je konsekwentnie powiększać.

Od dziewiątej do osiemnastej minuty podopieczni Krzysztofa Kotwickiego zdobyli sześć bramek nie tracąc żadnej i po rzucie Pawła Gendy prowadzili 12:5! Do końca pierwszej połowy utrzymywała się przewaga MMTS-u, a wynik tej części gry ustalił Michał Daszek.

Od początku drugiej połowy goście zaczęli nadrabiać straty. Zdobyli trzy bramki z rzędu i po dwóch trafieniach najskuteczniejszego na boisku Wojciecha Zydronia przegrywali już tylko różnicą czterech bramek. Do końca spotkania nie zdołali jednak bardziej zbliżyć się do rywali, a MMTS potrafił seryjnie zdobywać bramki. Tak było od 35 do 41 minuty, kiedy zespół z województwa pomorskiego zdobył sześć bramek z rzędu, po czym wyszedł na rekordowe, jedenastobramkowe prowadzenie. Do końca meczu obraz gry się nie zmienił i ostatecznie MMTS Kwidzyn pokonał Gaz-System Pogoń Szczecin 33:24.

Gaz-System Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 24:33 (10:17)

Gaz-System Pogoń: Matkowski, Andreev - Zydroń 8, Gierak 4, Shilovich 4, Bruna 2 (2 min), Jedziniak 2, Marković 2, Kliszczyk 1, Walczak 1 oraz Zaremba, Smuniewski, Krupa, Wardziński, Biały.

MMTS: Szczecina, Kiepulski - Nogowski 7, Klinger 4, Zadura 4 (2 min), Daszek 3, Łangowski 3, Mroczkowski 2, Peret 2, Rosiak 2 (4 min), Seroka 2, Szczepański 1, Sadowski 1 (2 min), Genda 1, Jędrzejewski 1 oraz Górski.

Kary: Gaz-System Pogoń: 2 min, MMTS - 8 min.