Memoriał Klempela: Wybrzeże ponownie wygrało z MMTS-em

Rozpoczęła się runda finałowa Memoriału Jerzego Klempela. W meczach o miejsca 9-12 triumfowały zespoły HC Gomel oraz Wybrzeża Gdańsk, które wygrało z MMTS-em Kwidzyn.

Michał Gałęzewski

W pierwszym spotkaniu rundy finałowej drużyna HC Gomel, która słabo spisywała się w meczach grupy A rozgromiła mający komplet porażek Meshkov Brześć aż 26:13.

HC Gomel - Meshkov Brześć 26:13 (12:7)

Następne spotkanie o miejsca 9-12, to derby Pomorza, w których Wybrzeże Gdańsk zmierzyło się z MMTS-em Kwidzyn. Dwa ostatnie sparingi tych zespołów wygrali gdańszczanie i również tym razem poradzili sobie z rywalem z Kwidzyna. Duże znaczenie miał świetny początek w wykonaniu Wybrzeża, które po bramce Łukasza Rogulskiego w ósmej minucie prowadziło już 6:1. Od tego momentu kwidzynianie starali się walczyć, jednak ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:8, a ustalił go Adrian Kondratiuk.

Początek drugiej części gry, to świetna gra MMTS-u w obronie. Dodatkowo kwidzynianie potrafili zdobyć trzy bramki i po rzucie Adriana Nogowskiego było już tylko 13:11. Mimo ambitnej postawy superligowca nie zdołał on zbliżyć się bardziej do Wybrzeża i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21:19.

Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 21:19 (13:9)

Bramki dla Wybrzeża: Mogielnicki 4, Żak 3, Kornecki 3, Nilsson 3, Rogulski 3, Strzebiecki 2, Kondratiuk 2, Papaj 1.

Bramki dla MMTS-u: Nogowski 4, Zadura 3, Łangowski 3, Sadowski 3, Jędrzejewski 1, Genda 1, Klinger 1, Mroczkowski 1, Peret 1, Szczepański 1.

W niedzielę na zakończenie turnieju o godzinie 9:00 Wybrzeże zagra z Meshkovem Brześć, a godzinę później HC Gomel zmierzy się z MMTS-em Kwidzyn.