Macedonia pewnie pokonuje Algierię

Sobotni przeciwnicy Polski ponieśli drugą porażkę na Mistrzostwach Świata. Tym razem musieli oni uznać wyższość Macedonii, która w pierwszym swoim meczu przegrała minimalnie z Tunezją.

Wojciech Jabłoński

Mecz zaczął się podobnie jak sobotni pojedynek Polski. Macedonia rozpoczęła od prowadzenia 4:1, jednak Algieria szybko odrobiła straty i w 16. minucie był remis 7:7. Od tego momentu na parkiecie dominowała już tylko Macedonia, która do końca pierwszej połowy dała sobie rzucić jedną bramkę, a sama zdobyła ich dziewięć. W drugiej części gry podopieczni Ilija Temelkovskiego kontrolowali grę i ostatecznie zwyciężyli 32:19. Tym samym Macedończycy zdobyli swoje pierwsze punkty w turnieju. Jednak już w poniedziałek przyjdzie im się zmierzyć z Polską, która z pewnością będzie dużo bardziej wymagającym przeciwnikiem niż Algieria.

Macedonia - Algieria 32:19

Strzelcy bramek

Macedonia: Lazarov K. 9(3), Alushovski 5, Temelkov 4, Lazarov F. 3, Mojsovski 3, Makalovski 2, Gjorgonovski 2, Mirkulovski 2, Mitkov 1.

Algieria: Chehbour O. 6, Benkahla 4, Bouakaz 2, Layadi 2, Chehbour 1, Zouaoui 1, Labane 1, Yehia 1, Boudraly 1.