Zwycięstwo Hamilla i Janniro w USA

W piątek Billy Hamill wygrał indywidualny turniej, który rozegrano w San Bernardino. Tego samego dnia zawody otwarcia sezonu w Auburn padły łupem byłego reprezentanta Zielonej Góry Billiego Janniro.

Przemysław Jany

W San Bernardino 10 maja rozegrano zawody Pirate Speedway Harley Night - Ken Maeley Night. W kompleksie National Orange Show najlepiej poradził sobie indywidualny mistrz świata z 1996 roku Billy Hamill. W biegu finałowym kalifornijczyk pokonał Tysona Burmeistera, Aarona Foxa, zaledwie 16-letniego Maxa Rumla oraz znanego kibicom z Gorzowa Wielkopolskiego i Wrocławia Josha Larsena, który z decydującej rywalizacji został wykluczony.

8. Mike Faria

Tego samego dnia w kalifornijskim Auburn zainaugurowano sezon żużlowy. W zawodach otwarcia sezonu triumfował 33-letni Billy Janniro. Mistrz kraju z 1998 roku Bart Bast zajął drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium rywalizacji w Cold Country Fairgrounds stanął Bob Hicks. Czwartą pozycję wywalczył Tommy Hedden. Z pewnością wysoka forma Janniro dobrze prognozuje przed rundą kwalifikacyjną Drużynowego Pucharu Świata, którą zaplanowano na 20 maja w węgierskim Miszkolcu.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.