Koszmar byłego żużlowca. Potrzebna jest pomoc

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / pomagam.pl / Tomasz Walasek potrzebuje pomocy
Materiały prasowe / pomagam.pl / Tomasz Walasek potrzebuje pomocy
zdjęcie autora artykułu

Wychowanek Stali Gorzów Tomasz Walasek potrzebuje wsparcia. Były żużlowiec ma poważne problemy zdrowotne, w związku z czym uruchomiono zbiórkę pieniędzy na jego leczenie.

W tym artykule dowiesz się o:

Tomasz Walasek mocno podupadł na zdrowiu. Lekarze zdiagnozowali u niego pierwotne zapalenie naczyń ośrodkowego układu nerwowego (choroba nieuleczalna). Mężczyzna ma lewostronny niedowład. Nie może się komunikować i chodzić o własnych siłach.

"Tomek wymaga przewlekłego leczenia (ponowne hospitalizacje). Równolegle bezwzględnie wymagana intensywna rehabilitacja, terapie logopedyczne, opieka psychologiczna, psychiatryczna, neurologiczna" - czytamy na pomagam.pl.

Walasek karmiony jest dojelitowo. Wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji. Właśnie dlatego uruchomiono zbiórkę na rzecz byłego żużlowca (TUTAJ >>>).

"Głównym celem zbiórki będzie dodatkowa prywatna rehabilitacja oraz koszty związane z przebywaniem w tym Ośrodku z osobą towarzyszącą, ponieważ potrzebuje stałej opieki osób trzecich. Niestety my - rodzina Tomka - nie jesteśmy w stanie sami pokryć kosztów prywatnej rehabilitacji oraz pobytu w Ośrodku. Bardzo was proszę - w imieniu Tomka i jego rodziny -  o wsparcie jego w tym trudnym czasie. Każda wpłata sprawi, że będziemy mogli walczyć" - podkreślono w opisie zbiórki.

Najbliżsi Tomasza Walaska apelują o to, by pomóc mu stanąć na nogi.

"Tomek na co dzień jest wspaniałą i cenioną osobą. Wszędzie tam, gdzie była potrzebna pomoc, był Tomek" - zaznaczono. Licencję żużlową Tomasz Walasek zdał w 2012 roku w barwach Stali Gorzów. Dwa lata później trafił do Piły. Ostatecznie szybko zrezygnował z rywalizacji na żużlowych torach.

ZOBACZ WIDEO: "Nie ma sensu". Szczere słowa Bartosza Zmarzlika o torach w Grand Prix

Czytaj także: > Chciał zatańczyć na weselu córki. Lekarze walczyli o cud, który się nie wydarzyłGdzie oglądać żużel w tv? Oto tygodniowy plan transmisji

Źródło artykułu: WP SportoweFakty