Dramat Polek! Jak to mogło nie wpaść?

Reprezentantki Polski w koszykówce 3x3 podczas Igrzysk Europejskich 2023 marzyły o medalu. Niestety dwa pierwsze mecze fazy grupowej przegrały. Drugi - z Litwinkami - w dramatycznych okolicznościach.

Krzysztof Kaczmarczyk
Rzut Aldony Morawiec Materiały prasowe / TVP Sport / Rzut Aldony Morawiec
Przy stanie 19:20 Biało-Czerwone miały 7,1 sekundy na odwrócenie losów meczu. Po przerwie zdecydowały się zagrać akcję za jeden punkt, na dogrywkę.

Piłka powędrowała w ręce Aldony Morawiec. Polka zwiodła rywalkę, wyszła w górę, ale niestety jej rzut okazał się nieskuteczny i to Litwinki mogły cieszyć się z triumfu. Drugiego podczas Igrzysk Europejskich rozgrywanych w naszym kraju.

Biało-Czerwone mają czego żałować, bo przy stanie 17:20 dwóch rzutów wolnych nie wykorzystała Anna Pawłowska, a nadzieję naszej drużynie przywróciło trafienie z dystansu Julii Drop.

Katem naszego zespołu była doskonale znana z gry w Energa Basket Lidze Kobiet Kamile Nacickaite (w sezonie 2020/2021 reprezentowała barwy BC Polkowice i wywalczyła z tym klubem wicemistrzostwo Polski). 34-latka zdobyła aż 12 punktów.

Polki tym samym po dwóch meczach pozostają bez wygranej. Na inaugurację przegrały bowiem 16:19 z Ukrainkami.

Więcej o tym meczu pisaliśmy tutaj -->> Zaczynamy od porażki. Ambitne Polki nie dały rady Ukrainkom

W swoim ostatnim meczu fazy grupowej nasze reprezentantki zagrają w piątek 22 czerwca z Estonkami. Początek tego spotkania o godz. 18:30.

Nasze ostatnie grupowe rywalki legitymują się aktualnie bilansem 1:1 po triumfie nad Ukrainkami (14:13) i porażce z Litwinkami (16:21). Oznacza to, że przed Biało-Czerwonymi mecz o wszystko, ale będą musiały też spoglądać na wynik meczu Litwa - Ukraina.

Polska - Litwa 19:20

Punkty dla Polski: Aldona Morawiec 7, Marta Marcinkowska 6, Julia Drop 5, Anna Pawłowska 1.