Było tak blisko. Dramat Polek w walce o igrzyska

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: reprezentantki Polski
Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: reprezentantki Polski
zdjęcie autora artykułu

Po drodze do finału Polki pokonały mistrzynie Europy. Drużyna narodowa była o krok od historycznego awansu na igrzyska olimpijskie i w decydującym meczu przegrała z Azerbejdżanem.

W tym artykule dowiesz się o:

Biało-Czerwone zdawały sobie sprawę, że tylko zwyciężczynie turnieju w Honkongu będą miały zagwarantowany udział w tegorocznych igrzyskach olimpijskich. Później najlepsze drużyny zmagań w Debreczynie uzupełnią stawkę.

W Azji zawodniczki prowadzone przez Edytę Koryznę spisywały się bardzo dobrze. Bez większego trudu poradziły sobie z Egiptem i Hongkongiem, lecz poniosły porażkę z Węgrami. Niemniej jednak awansowały do półfinału z drugiego miejsca w grupie.

Polska w kolejnej fazie trafiła na Holenderki, czyli aktualne mistrzynie Europy. Drużyna znad Wisły bardzo szybko wypracowała sobie wysoką przewagę i w ostatecznym rozrachunku odniosła przekonujące zwycięstwo 20:12 nad faworytkami.

W finale reprezentację Polski kobiet w koszykówce 3x3 spotkała naprawdę trudna przeprawa. Podopieczne Koryzny dzielnie walczyły, lecz po niezwykle nerwowej końcówce meczu sędzia musiał zarządzić dogrywkę.

Niestety, w doliczonym czasie lepsze okazały się Azerki. Polskie zawodniczki musiały obejść się smakiem po porażce 17:18.

Czytaj więcej: Coraz mniej niewiadomych. Kto spadnie z Orlen Basket Ligi? NBA w Orlen Basket Lidze! Aż 218 punktów w Lublinie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Polki wygrają zmagania w węgierskim Debreczynie?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (7)
avatar
jac23
14.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Niezłomny Ziobro powiedział: decyzje we wszystkich sprawach oprócz jednej podejmowali moi zastępcy. A oni tak w niego wierzyli. On był taki prawy. A swoich zdradza jak szczur.  
avatar
jac23
14.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Dopiero pod koniec artykułu napisane jest o jaką dyscyplinę chodzi. Żenua.  
avatar
Fullcontakt
14.04.2024
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Grały jak drużyna podwórkowa, żeby tyle razy nie trafić do kosza, to ręce opadają, przecież trafienie z za tego półokręgu, to nie jest trudne nawet dla amatorów trochę grających.  
avatar
AnnaSawa
14.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Sekretarz Generalny ONZ - António Manuel de Oliveira Guterres (ur. 1949r. w Lizbonie) – Portugalski polityk i inżynier w 1992–2002 sekretarz generalny Partii Socjalistycznej, od 1995 - 2002 Pre Czytaj całość
avatar
elek8
14.04.2024
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
grały jak typowe cioty