Co tam się działo! Niesamowita końcówka w meczu Polaków!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIBA / Michał Sokołowski
Materiały prasowe / FIBA / Michał Sokołowski
zdjęcie autora artykułu

Michał Sokołowski bohaterem reprezentacji Polski! W ćwierćfinale rozgrywanego w Debreczynie turnieju, którego stawką jest wyjazd na igrzyska olimpijskie, pokonali Austriaków 21:19.

Polacy prowadzili od początku, ale trzy minuty przed końcem dali Austriakom wyjść na prowadzenie. Potem przegrywali już 19:17, ale wyciągnęli to!

W końcówce Michał Sokołowski najpierw trafił za dwa punkty, potem przechwycił piłkę i trafił decydującego kosza. Polacy wygrali 21:19 i jest to ich trzecie spotkanie w Debreczynie, zakończone różnicą nie większą niż dwa oczka.

Biało-Czerwoni od początku dyktowali warunki. Nie do zatrzymania był Adrian Bogucki. Austriacy nie mieli w swoim zespole tak wysokiego gracza, więc ten swobodnie punktował (8 oczek w całym meczu).

Na finiszu to jednak "Sokół" wziął sprawy w swoje ręce. Trafił najważniejsze rzuty i został bohaterem. Pojedynek zakończył też jako najskuteczniejszy zawodnik trafiając m.in. 3 z 5 prób zza luku.

Dodajmy, że w półfinale męskiego turnieju w Debreczynie są też reprezentanci Mongolii i Francji. O ostatnie miejsce zagrali Litwini z Hiszpanami. Wygrali 21:9 ci pierwsi i to właśnie Litwini będą rywalami Biało-Czerwonych w półfinale, który rozegrany zostanie w niedzielę 19 maja o godz. 20:20.

Na igrzyska olimpijskie do Paryża polecą trzy najlepsze reprezentacje.

W grze o Paryż nie ma już niestety Polek, które w ćwierćfinale musiały uznać wyższość Hiszpanek (więcej -->> TUTAJ).

Wynik:

Austria - Polska 19:21

Punkty dla Polski: Sokołowski 9, Bogucki 8, Zamojski 3, Matczak 1.

Krzysztof Kaczmarczyk, dziennikarz WP SportoweFakty

Zobacz także: Bezradność Śląska. Demolka na otwarcie serii Anwil Włocławek podjął decyzję ws. Przemysława Frasunkiewicza! ZOBACZ WIDEO: Czerkawski po karierze miał mnóstwo zajęć. Teraz zdradza, kim jest dziś[url=/3x3-koszykowka/1123211/kluczowe-mecze-nasze-druzyny-maja-igrzyska-na-wyciagniecie-reki]

[/url]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty