Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Spadła z wysokości ok. siedmiu metrów. Gimnastyczka złamała kręgosłup (wideo)

Podczas zawodów w akrobatyce powietrznej w Rydze doszło do wypadku, w którym poważnie ucierpiała Rosjanka Jewgienija Asonowa. Sportsmenka może już nigdy nie chodzić.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Wypadek na zawodach w akrobatyce powietrznej w Rydze YouTube / youtube.com/ Кустова Елена / Wypadek na zawodach w akrobatyce powietrznej w Rydze

- Na początku nic nie czułam, potem poczułam silny ból. Od razu zrozumiałam, że ​​złamałam kręgosłup. Nie wiem, jak długo jechałam w karetce. Obudziłam się już po operacji - zdradziła Jewgienija Asonowa w rozmowie z serwisem 5-tv.ru.

Rosjanka doznała poważnej kontuzji na zawodach w akrobatyce powietrznej w Rydze. W trakcie wykonywania programu urwała się linka i gimnastyczka spadła z ok. siedmiu metrów na materac. Diagnoza lekarzy brzmiała jak wyrok. Doszło do złamania dwóch kręgów i przerwania rdzenia kręgowego!

Asonowa jest po skomplikowanej operacji. Jak sama przyznaje, może już nigdy nie chodzić. - Włożyli mi dwie płyty i przymocowali je ośmioma śrubami. Powiedzieli, że na tą chwilę nie można prognozować, ile czasu potrwa leczenie. Nie mam czucia w nogach i żeby przewrócić się na drugą stronę potrzebuję pomocy - dodała.

ZOBACZ: Wspinaczka. Tragiczny wypadek w Meksyku. Nie żyje Brad Gobright >>

Sportsmenka ma nadzieję, że koszt drogiej rehabilitacji pokryją organizatorzy międzynarodowych zawodów w Rydze. Rosyjska federacja z kolei sprawdza, czy podczas listopadowej imprezy na Łotwie zachowano środki bezpieczeństwa.

ZOBACZ: Kolarstwo. Złamała rękę i ząb. Letizia Paternoster potrącona przez samochód >>

Rosyjskie media piszą bowiem o tym, że Asonowa musiała długo czekać na przyjazd karetki, a w hali była obecna jedynie pielęgniarka, która udzielała jej pierwszej pomocy.

Zobacz nagranie z upadku Rosjanki (UWAGA! Drastyczne sceny - wypadek od 3:20):

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×