Euro 2016. Szwajcarscy tenisiści oglądali mecz z Polską. Wymowne słowa Stana Wawrinki

Rafał Smoliński

Polska pokonała po serii rzutów karnych Szwajcarię i awansowała do ćwierćfinału piłkarskiego Euro 2016. Wynik meczu śledzili i komentowali najlepsi tenisiści Helwetów, tacy jak Roger Federer, Stan Wawrinka czy Timea Bacsinszky.

Organizatorzy wielkoszlemowego Wimbledonu 2016 zrobili wszystko, aby szwajcarscy tenisiści mogli obejrzeć mecz Euro 2016. Konferencje prasowe z udziałem Rogera Federera i Stana Wawrinki zaplanowano odpowiednio na godz. 14:00 i 14:15 naszego czasu. Później obaj mistrzowie turniejów wielkoszlemowych mogli ze spokojem oglądać zmagania Helwetów z Biało-Czerwonymi.

Polacy prowadzili po bramce Jakuba Błaszczykowskiego w 39. minucie. Reakcja szwajcarskich tenisistów na gola wyrównującego, zdobytego przez Xherdana Shaqiriego w 82. minucie, mogła być tylko jedna, czyli same zachwyty.

Potem jednak zaczęła się dogrywka, a wraz z nią prawdziwa nerwówka.

Aż w końcu przyszły rzuty karne, które bezbłędnie egzekwowali polscy piłkarze. Pomylił się za to Granit Xhaka i to Biało-Czerwoni awansowali do ćwierćfinału.

Ostatniej reakcji dwukrotnego mistrza wielkoszlemowego nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć.