PAP/EPA / THILO SCHMUELGEN / POOL / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Niemiec

Niemcy zdeklasowali Łotyszy. Obiecujący ostatni sprawdzian przed Euro 2020

Michał Piegza

To była piłkarska rzeź. Reprezentacja Niemiec na kilka dni przed rozpoczęciem Euro 2020 zaimponowali skutecznością. Zespół prowadzony przez Joachima Loewa 7:1 rozgromił Łotwę.

Efektownie zakończył się dla reprezentacji Niemiec ostatni test przed Euro 2020. Drużyna Joachima Loewa nie dała szans Łotwie, dla której był to mecz zamykający sezon.

Różnice w najbliższych planach obu ekip widać było na boisku. Niemcy od początku ruszyli na rywala, ale na pierwszego gola czekać musieli do 20. minuty. Wówczas Kai Havertz wjechał z piłką w pole karne i wycofał do Robina Gosensa, który uderzył nie do obrony z ok. siedmiu metrów. 37 sekund padł drugi gol. Jeden z obrońców niefortunnie odbił w polu karnym piłkę, ta trafiła pod nogi Ilkaya Gundogana, a ten przymierzył w samo okienko.

Po kolejnych sześciu minutach na 3:0 wynik podwyższył Thomas Mueller. Zawodnik Bayernu płaskim strzałem z pola karnego wykończył kolejny zespołowy atak. W 39. minucie padł czwarty gol. Uderzając z ostrego kąta bramkę zdobył Havertz. Chwilę przed przerwą gości pogrążył Serge Gnabry efektownie uderzają z woleja z pola karnego.

Po zmianie stron Niemcy już nie atakowali z taką zaciętością jak w premierowej odsłonie. W 50. minucie, wprowadzony w 2. połowie na boisko, Timo Werner strzałem z pięciu metrów pokonał bramkarza.

Na kolejne gole czekać trzeba do końcowego kwadransa. Honor Łotyszy uratował w 75. minucie Aleksejs Saveljevs, który efektownym uderzeniem pokonał Manuela Neuera. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. Wynik gry na 7:1 ustalił Leroy Sane.

Niemcy - Łotwa 7:1 (5:0)
1:0 - Robin Gosens 20'
2:0 - Ilkay Gundogan 21'
3:0 - Thomas Mueller 27'
4:0 - Kai Havertz 39'
5:0 - Serge Gnabry 45'
6:0 - Timo Werner 50'
6:1 - Aleksejs Saveljevs 75'
7:1 - Leroy Sane 76'

Niemcy: Manuel Neuer - Matthias Ginter, Mats Hummels, Antonio Ruediger (61' Niklas Suele), Joshua Kimmich - Toni Kroos, Ilkay Gundogan (61'Emre Can), Robin Gosens (61' Christian Gunter) - Kai Havertz (46' Timo Werner), Thomas Mueller (76' Jamal Musiala), Serge Gnabry (46' Leroy Sane).

Łotwa: Roberts Ozols - Vladislavs Fjodorovs, Antonijs Cernomordijs, Marcis Oss (46' Igors Tarasovs), Raivis Jurkovskis - Kriss Karklins (61' Raimonds Krollis), Eduards Emsis - Davis Ikaunieks (46' Vitalijs Maksimenko), Arturs Zjuzins (68' Aleksejs Saveljevs), Andrejs Ciganiks (68' Alvis Jaunzems) - Roberts Uldrikis (80' Renars Varslavans).

Żółte kartki: Gundogan (Niemcy) oraz Zjuzins, Oss (Łotwa).