PAP/EPA / Mike Hewitt / Na zdjęciu (od lewej): Luke Shaw, Raheem Sterling i Harry Kane

Euro 2020. Rekordowa oglądalność meczu Ukraina - Anglia w BBC. Liczby szokują

Dominika Pawlik

Reprezentacja Anglii awansowała do półfinału Euro 2020, eliminując Ukrainę (4:0). Spotkanie to przyciągnęło przed telewizory rekordową publiczność. Gary Lineker ma nadzieję, że ten rekord zostanie pobity przy okazji kolejnego meczu.

W szczytowym momencie mecz Anglia - Ukraina oglądało aż 20,9 miliona osób, co stanowiło aż 81,8 proc. wszystkich widzów o tamtej porze. Ponadto mecz był transmitowany przez 5,2 miliona urządzeń w sieci poprzez iPlayer oraz BBC.

Wynik ten przebił oglądalność starcia Anglia - Niemcy, które śledziło 20,6 miliona osób. Wcześniej mecz fazy grupowej ze Szkocją śledziło 20 milionów osób.

"Czuję, że ten rekord zostanie wkrótce pobity" - napisał na Twitterze Gary Lineker. Anglicy zagrają 7 lipca w półfinale z Danią, natomiast finał zaplanowano na 11 lipca.

Potyczka z Ukrainą świetnie rozpoczęła się dla Anglików. Już w czwartej minucie bramkarza rywali pokonał Harry Kane, otwierając wynik na 1:0. Po przerwie prowadzenie podwyższył Harry Maguire.

Ostatecznie angielski zespół zdobył jeszcze dwie bramki i wygrał 4:0. To pierwszy półfinał mistrzostw Europy dla tego zespołu od 25 lat.