Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton

Kierowcy Formuły 1 wybrali. Lewis Hamilton doceniony przez kolegów po fachu

Łukasz Kuczera

Formuła 1 poprosiła kierowców, aby wybrali najlepszych zawodników minionego sezonu. Zaskoczenia nie było - plebiscyt wygrał Lewis Hamilton. Wysoką, trzecią pozycję zajął Fernando Alonso.

Szefowie Formuły 1 poprosili kierowców, aby zdecydowali, kto ich zdaniem był najlepszy w sezonie 2018. Co ciekawe, zawodnicy mogli wskazywać na siebie, ale głosy pozostały tajne. W ten sposób powstał ranking TOP10

Zasady plebiscytu były podobne do tych, jakie obowiązują w trakcie wyścigów. Kierowca na pierwszym miejscu zgarniał 25 punktów do rankingu, podczas gdy ten znajdujący się na dziesiątej pozycji dostawał jedno "oczko".

Zaskoczenia nie było i na czele plebiscytu znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk w minionym sezonie wywalczył piąty tytuł mistrzowski w swojej karierze. Na swoim koncie zapisał jedenaście zwycięstw i tyle samo pole position.

Kierowcy docenili też Maxa Verstappena i Fernando Alonso. Holender, choć zakończył rywalizację na czwartym miejscu w mistrzostwach, zaliczył imponującą końcówkę sezonu. Miał pięć miejsc na podium, mimo tego że Red Bull Racing dysponował znacznie mniej konkurencyjnym samochodem niż rywale z Mercedesa i Ferrari.

Koledzy po fachu docenili też Alonso, który przez cały sezon ciągnął za uszy McLarena. 37-latek, który pożegnał się już z F1, ukończył znaczną część wyścigów w punktach, podczas gdy partnerujący mu Stoffel Vandoorne bardzo często zamykał stawkę.