PAP / Tytus Żmijewski / Reprezentacja Polski w futsalu

Reprezentacja Polski najlepsza w Chorwacji

Mateusz Domański

Futsalowa reprezentacja Polski zakończyła turniej towarzyski w Chorwacji na pierwszym miejscu. W ostatnim spotkaniu podopieczni Błażeja Korczyńskiego rozprawili się z gospodarzami 3:0.

Już przed niedzielnym meczem było jasne, że Chorwaci zakończą turniej na czwartym miejscu. Polska natomiast miała szansę na to, by wskoczyć na pierwszą lokatę. Trzeba było jednak zakończyć zmagania zwycięstwem nad gospodarzami.

Biało-Czerwoni wynik spotkania otworzyli w siódmej minucie. Michał Marek skierował piłkę do Sebastiana Grubalskiego, który umieścił ją w bramce. Nieco później ten sam duet zagwarantował polskiej drużynie drugiego gola. Do przerwy było 2:0.

Długo musieliśmy czekać na kolejne trafienie. Nieco ponad trzy minuty przed końcem rywalizacji Chorwaci zaryzykowali, wycofując bramkarza. Niewiele im to dało. Jedną z szans wykorzystał natomiast Tomasz Lutecki, który posłał piłkę do pustej bramki.

Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali turniej towarzyski i w dobrych nastrojach mogą wracać do domów.

Polska - Chorwacja 3:0 (2:0)

Bramki: Sebastian Grubalski (7', 9'), Tomasz Lutecki (37').

Polska: Kałuża - Kubik, Surmiak, Lutecki, Kriezel - Bartłomiej Nawrat - Madziąg, Hoły, Spychalski, Grubalski, Sendlewski, Leszczak, Kaniewski, Marek.

Chorwacja: Pavlović - Kustura, Jurlina, Sekulić, Kuraja - Bilandzić - Muzar, Zilić, Bilić, Gudasić, Gaspar, Mataja, Sucić, Vukmir, Novak.

Został zawodnikiem sezonu. "Miłe zaskoczenie"