WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Krzysztof Elsner (z lewej) i Michał Klaus (z prawej)

Problemy faworytów Futsal Ekstraklasy

Michał Piegza

W Futsal Ekstraklasie trwa 7. kolejka. Trochę problemów mieli w niej faworyci. Ostatecznie drużyny Constraktu Lubawa i Rekordy Bielsko-Biała swoje spotkania wygrały.

W Futsal Ekstraklasie trwa 7. kolejka. W czwartek po trzy punkty sięgnął mistrz Polski Piast Gliwice, który wkrótce rozpocznie walkę w Main Round Ligi Mistrzów.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

W sobotę w Łodzi zagrali beniaminkowie. Do przerwy w potyczce Widzewa z BSF ABJ Bochnią padły cztery gole i był remis 2:2. Po zmianie stron szalę wygranej na swoją korzyść przechylili goście, którzy odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie. Nowicjusz z Małopolski plasuje się w ścisłej czołówce Futsal Ekstraklasy.

Do najciekawszego spotkania doszło w Bielsku-Białej. Faworytem starcia Rekordu z Dremanem byli goście, ale to opolanie już po czterech minutach prowadzili dwoma golami. Gospodarzom udało się w 1. połowie złapać bramkowy kontakt, a po zmianie stron dołożyć dwa gole i zaksięgować szósty komplet punktów w szóstym meczu.

Namęczyć musiał się brązowy medalista poprzedniego sezonu Constract. Lubawianie do przerwy przegrywali 0:1 z czekającym na pierwsze zwycięstwo w sezonie AZS-em UW Darkomp Wilanów. W 2. połowie defensywa Akademików pękła. Gospodarze zdobyli trzy bramki i wygrali mecz.

Dokończenie 7. serii w niedzielę. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.