Materiały prasowe / Bartosz Barański / Piast Gliwice po raz pierwszy w historii zdobył Puchar Polski

Poznaliśmy pierwszego medalistę Fogo Futsal Ekstraklasy

Michał Piegza

Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę drugiego meczu, którego stawką był brązowy medal Fogo Futsal Ekstraklasy. Piast Gliwice ostatecznie pokonał GI Malepszy Arth Soft Leszno 5:3 i zajął 3. miejsce.

Ubiegłoroczny mistrz Polski Piast, który w półfinale play-off został wyeliminowany przez Constract Lubawa, okazał się lepszy w tzw. małym finale. W nim rywalem gliwiczan był GI Malepszy Arth Soft Leszno. Drużyna z Wielkopolski walczyła o historyczne podium dla klubu.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

W środę górą był Piast, który pewnie pokonał rywala na jego terenie. Dużo więcej emocji było w drugim spotkaniu (zespoły grają do dwóch zwycięstw). Do przerwy 1:0 prowadzili gospodarze. Po zmianie stron, to leszczynianie zdobyli dwa gole i wydawało się, że dowiozą wygraną do końca. Jednak na 21 sekund przed końcem Breno Rosa wyrównał.

Sporo emocji było w dogrywce. W jej pierwszej części obie drużyny zdobyły po jednej bramce. W drugiej na prowadzenie wyszli goście, ale Piast szybko wyrównał, a w drugiej gliwiczanie strzelając dwa gole zapewnili sobie wygraną 5:3 i brązowy medal.

Mecze o 3. miejsce (do dwóch zwycięstw):

Piast Gliwice - GI Malepszy Arth Soft Leszno  5:3 (2:2, 1:0)
Cadini 18', 46, Rosa 40', 50', Szadurski 45' - Siecla 29', Betowski 38', Neutzling 44'

Stan rywalizacji: 2:0.

Piast Gliwice zdobył brązowy medal.

W niedzielę rozegrane zostanie drugiej spotkanie finałowe. Potyczki Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.

Wyeliminowali mistrza, powalczą o czwarty medal. "Nie graliśmy na alibi"
Najpiękniejsze gole półfinałów Fogo Futsal Ekstraklasy (wideo)