Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów

Clearex Chorzów odzyskał nadzieję

Michał Piegza

Dopiero drugie zwycięstwo w sezonie odniósł Clearex. Chorzowianie pokonali w derbach Sośnicę Gliwice 5:2 i mogą z większą nadzieją spoglądać w tabelę.

Zawodnicy Clearexu Chorzów w sezonie 2023/24 wygrali dopiero po raz drugi. Zespół 5-krotnych mistrzów Polski, w niezwykle ważnym meczu dla układu w dole Fogo Futsal Ekstraklasy, podejmował Sośnicę Gliwice, która miała od gospodarzy zaledwie punkt mniej.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

W chorzowskiej hali w sobotę łącznie padło siedem goli. Clearex wygrał 5:2 i mimo, że wciąż plasuje się w zagrożonej strefie, to z większymi nadziejami może oczekiwać kolejnych spotkań.

- Za nami bardzo trudne spotkanie. Do przerwy mieliśmy dużo okazji, ale wygrywaliśmy tylko 1:0. W 2. połowie szybko straciliśmy gola. Wierzyliśmy w wygraną. Zespół był zmobilizowany - przyznał trener Clearexu Wojciech Dobrzyński w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa. - Ciężki mecz. Było w nim dużo walki i zaangażowania. Tak jak wszyscy przypuszczali. Nie ważne jak, ale mamy trzy punkty - dodał Mariusz Seget.

Po kolejnej porażce nie załamują się zawodnicy beniaminka. Sośnica wciąż czeka na historyczne zwycięstwo w lidze. - Wygrał zespól bardziej zdeterminowany. Lepszy piłkarsko, skoro strzelił pięć bramek, a my dwie - powiedział trener Łukasz Kujawa. - Wierzymy w naszą formułę przygotowań, nie zamierzamy nic zmieniać. To w końcu zacznie przynosić efekty - uzupełnił. - Naszym problemem jest brak skuteczności. Nie do końca zasłużona przegrana - podsumował Jakub Grzybowski.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Oddech Clearexu Chorzów. Derby dla Legii Warszawa!
Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)