WP SportoweFakty / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w futsalu

Zapomnieć o pierwszym meczu i zagrać lepiej. Drugi ważny test Polaków

Mateusz Domański

Przed reprezentacją Polski w futsalu drugi mecz towarzyski ze Słowenią. Po pierwszym pojedynku powodów do optymizmu raczej nie ma. Może poniedziałkowe spotkanie w wykonaniu Biało-Czerwonych będzie lepsze.

W niedzielę reprezentacja Polski przegrała ze Słowenią 1:2. W pierwszej połowie przeważali rywale. W drugiej części spotkania Biało-Czerwoni mieli więcej do powiedzenia, jednak na niewiele się to zdało.

Jedynego gola dla Polski na 2 minuty i 7 sekund przed końcem spotkania wywalczył Tomasz Kriezel. Pojedynek zakończył się triumfem Słoweńców 2:1, a wśród polskich kibiców można było usłyszeć opinie, że wynik dla naszych rodaków był i tak lepszy niż ich gra.

W poniedziałek o godz. 20:00 obie reprezentacje zmierzą się ponownie. Polscy futsaliści staną więc przed szansą na udowodnienie, że stać ich na więcej niż pokazali w pierwszym starciu ze Słowenią.

Będzie to kolejny ważny sprawdzian przed Euro 2022 w Holandii. Mistrzostwa rozpoczną się 19 stycznia 2022 roku. Zespół Błażeja Korczyńskiego zagra w grupie C z takimi rywalami jak Chorwacja, Rosja i Słowacja.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)