KHL: Salavat Yulaev Ufa mistrzem (wideo)

Marek Słonecki

Zaledwie pięć pojedynków wystarczyło do wyłonienia najlepszej drużyny rosyjskiej ligi hokeja na lodzie. Mistrzem KHL w sezonie 2010/2011 została drużyna Salavat Yulaev Ufa pokonując w finale 4:1 zespół Atlanta Mytishchi.

Żaden z finalistów nie zajmował miejsca w pierwszej dwójce po sezonie zasadniczym w swojej konferencji. Atlant za zachodzie zakończył sezon na czwartej pozycji, a jego przeciwnik Salavat uplasował się na trzeciej pozycji w konferencji wschodniej. Podopieczni Wiaczesława Bykowa w finałowej serii prowadzili już 3:0, ale czwarte spotkanie zakończyło się zdecydowana wygraną Atlantu 4:0, który doprowadził tym samym do kolejnego meczu. Jak się okazało później, ostatnie spotkanie rozegrane zostało w Ufie, gdzie hokeiści Salavatu przypieczętowali zdobycie Pucharu Gagarina wygraną 3:2.