Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Rohan Dennis

Vuelta a Espana 2018: Michał Kwiatkowski 5. w jeździe indywidualnej na czas, Rohan Dennis najlepszy

Piotr Ziemka

Michał Kwiatkowski zajął piąte miejsce na szesnastym etapie 73. edycji wyścigu Vuelta a Espana - jeździe indywidualnej na czas.

Po dniu przerwy w 73. wyścigu Vuelta a Espana rozegrano jazdę indywidualną na czas o długości 32 kilometrów. Na pierwszym punkcie pomiarowym - umiejscowionym na dziesiątym kilometrze - Michał Kwiatkowski tracił tylko cztery sekundy do prowadzącego Rohana Dennisa. Po przejechaniu 21,4 km Polak nadal zajmował drugą lokatę - mistrz Australii miał wówczas rezultat lepszy o 37 sekund.

Kwiatkowski minął metę z wynikiem 38:48 i po swoim występie zajmował czwartą pozycję. Przed zwycięzcą Tour de Pologne 2018 poza Dennisem znaleźli się Joseph Rosskopf oraz Jonathan Castroviejo. Zarówno Amerykanin, jak i Hiszpan mieli czas o sekundę lepszy od Kwiatkowskiego.

Na pierwszym pomiarze Dennisa wyprzedził o pięć sekund Steven Kruijswijk. Ostatecznie Holender zajął jednak czwartą lokatę - tuż przed Kwiatkowskim. Dennis odniósł drugie zwycięstwo w wyścigu Vuelta a Espana 2018. Triumfował też na pierwszym etapie - jeździe indywidualnej na czas liczącej osiem kilometrów.

Na trzynastej pozycji został sklasyfikowany Simon Yates, który utrzymał czerwoną koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Piętnasty był Alejandro Valverde (wciąż drugi w "generalce"). Z piątego miejsca na trzecie awansował Kruijswijk. Natomiast Nairo Quintana spadł z trzeciej pozycji na czwartą.