Pogrom w Krośnie (wynik)

Jacek Konsek

W jedynym niedzielnym spotkaniu 1. ligi koszykarzy, Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno rozgromił u siebie Znicz Basket Pruszków 95:63. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, kiedy gospodarze wypracowali sobie kilkunastopunktową przewagę.

W pierwszych dwudziestu minutach krośnianie wysforowali się na kilkunastopunktowe prowadzenie, głównie dzięki celnym rzutom za trzy punkty. Walczący o awans do najlepszej ósemki Znicz, nie był tego dnia w stanie ani na chwilę zbliżyć się do koszykarzy z Podkarpacia, którzy po przerwie dokonali dzieła zniszczenia rywala i ostatecznie triumfowali 95:63.

Piotr Pluta okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem meczu z 21 punktami. Wśród pokonanych 15 oczek zgromadził Janavor Weatherspoon.

Wkrótce pełna relacja z tego meczu.

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - MKS Znicz Basket Pruszków 95:63 (25:18, 24:14, 20:16, 25:14)

Mosir: Piotr Pluta 21, Tomasz Deja 17, Dariusz Oczkowicz 15, Łukasz Puścizna 14, Przemysław Hajnsz 10, Bartosz Bal 8, Marcin Ecka 5, Michał Musijowski 2, Adrian Mroczek-Truskowski 2, Grzegorz Sołtysiak 1, Kamil Michalski 0.

Znicz: Janavor Weatherspoon 15, Grzegorz Radwan 13, Grzegorz Malewski 10, Sławomir Nowak 6, Wojciech Fraś 5, Tomasz Briegmann 4, Adrian Suliński 3, Dominik Czubek 3, Michał Aleksandrowicz 2, Bartłomiej Piotrowski 2.