Rezerwowi wygrywają mecz dla Jazz

Cezary Szwarc

[tag=21543]Derrick Favors[/tag] i [tag=22596]Enes Kanter[/tag] wyszli do gry z ławki rezerwowych. Koszykarzom nie przeszkodziło to jednak w rozegraniu świetnego spotkania i poprowadzeniu Jazz do zwycięstwa nad Trail Blazers.

Gospodarzem spotkania był zespół z Salt Lake City, który mecz rozpoczął nieco słabiej od rywali. Wynik po pierwszej kwarcie 23:22 dla przyjezdnych z Portland był jednak tylko jedyną wygraną przez nich partią. Drugą kwartę minimalnie wygrali już Jazzmani, a w drugiej połowie na wyższy bieg wskoczyli Kanter i Favors, którzy nie pozwolili odebrać rywalom korzystnego dla nich prowadzenia.

Enes zanotował w ciągu 25 minut spędzonych na parkiecie 21 punktów i 12 zbiórek, natomiast grający 26 minut Derrick zaliczył tyle samo punktów, ale do swojego dorobku dorzucił jeszcze 6 zbiórek i 2 przechwyty.

Dla Trail Blazers najlepiej zagrał Wesley Matthews, który uzbierał 24 punkty, 3 zbiórki i 2 przechwyty. Double-double mogli pochwalić się z kolei Nicolas Batum (17pkt, 10zb.) i LaMarcus Aldridge (19pkt, 11zb).

Dla obu zespołów był to ostatni mecz sezonu przygotowawczego. Utah Jazz ze swoich ośmiu spotkań wygrali aż pięć, natomiast team z Portland zanotował ujemny bilans 3-4. Już w sobotę ostatni dzień preseason w NBA, w którym liga zaproponuje nam aż dziewięć spotkań.

Utah Jazz - Portland Trail Blazers 97:91 (22:23,23:24,26:22,26:22)
Jazz: Favors 21, Kanter 21, Jefferson 15
Trail Blazers: Matthews 24, Aldridge 19, Batum 17

Charlotte Bobcat - Milwaukee Bucks 90:100 (22:20,33:23,24:29,11:28)
Bobcats: Walker 20, Henderson 13, Mullens 11
Bucks: Harris 18, Dunleavy 17, Lamb 12

Los Angeles Lakers - Sacramento Kings 82:94 (18:30,21:10,18:34,25:20)
Lakers: Ebanks 14, Hill 9, Howard 9