Rottweilery bez szans w Sopocie

Patryk Pankowiak

Trefl Sopot już po raz czwarty w sezonie pokonał Anwil Włocławek i udanie zakończył zmagania w górnych szóstkach. Drużyna z Trójmiasta przystąpi do fazy play-off z pozycji numer trzy.

Anwil Włocławek ambitnie walczył o końcowy sukces w ostatnim spotkaniu przed rozpoczęciem fazy play-off, ale goście byli w stanie utrzymać się w grze o zwycięstwo tylko przez pierwsze dwadzieścia minut niedzielnego starcia. Później do głosu doszli już miejscowi, którzy błyskawicznie odskoczyli rywalom i bez trudu utrzymali korzystny wynik.

Koszykarze Trefla Sopot po zmianie stron wyszli na parkiet o wiele bardziej zmotywowani, co szybko przełożyło się na obraz gry. Gospodarze wygrali trzecią kwartę 21:11, a całe spotkanie 91:78.

Rottweilerom nie pomógł nawet dobry występ Michała Sokołowskiego. 21-latek zapisał na swoim koncie 20 punktów i 8 zbiórek, umieszczając w koszu 8 na 11 oddanych rzutów z gry. 15 oczek skompletował jeszcze Jordan Callahan, ale drużynie z Włocławka zabrakło zdecydowanie efektywnego dzielenia się piłką. Anwil drużynowo miał tylko 7 asyst, przy siedemnastu rywali. Najwięcej piłek po stronie przegranych rozdał wspominany wyżej Callahan - dwie.

Podopieczni Miliji Bogicevicia ulegli w ostatnim meczu szóstek Treflowi Sopot, ale mimo wszystko awansowali na pozycję numer cztery i przystąpią do play-off z przewagą własnego parkietu. Rywalem włocławskich Rottweilerów będzie Rosa Radom.

Ekipę z Trójmiasta do dwudziestego drugiego zwycięstwa w sezonie poprowadził utalentowany Michał Michalak. 20-latek uzbierał 19 oczek i 5 zbiórek, a 12 punktów dorzucił Milan Majstorović. Trefl w posezonowych rozgrywkach skonfrontuje się z szóstą drużyną Tauron Basket Ligi - Energą Czarnymi Słupsk.

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 91:78 (20:21, 23:21, 21:11, 27:25)

Trefl: Michalak 19, Majstorovic 12, Waczyński 9, Gadri-Nicholson 9, Stefański 8, Jeter 7, Leończyk 6, Vasiliauskas 5, Buterlevicius 5, Brembly 5, Dzierżak 3, Roszyk 3.

Anwil: Sokołowski 20, Callahan 15, Kostrzewski 11, Graham 9, Hajric 7, Mijatovic 7, Witliński 5, Pamuła 4, Jankowski 0.