U16: Słowacy pokonani

Stanisław Grabowski

W piątek w Bułgarii młodzi Polacy podczas mistrzostw Europy do lat 16 dywizji B pokonali swojego drugiego rywala w fazie grupowej.

Pierwsza kwarta drugiego pojedynku podczas mistrzostw Europy do lat 16 dywizji B w Bułgarii była dla nas nieudana. Później jednak podopieczni trenerów Marcina Klozińskiego, Jerzego Szambelana i Romana Prawica zaczęli sukcesywnie odrabiać dystans. W tym przypominało to czwartkowy pojedynek z Rumunią. Tyle, że tam Polacy po przerwie wyszli na prowadzenie, a ze Słowacją już do przerwy (35:30). Świetna trzecia kwarta (26:12) rozstrzygnęła sprawę zwycięstwa, a jedyną niewiadomą były rozmiary naszego zwycięstwa. Ostatecznie młodzi Polacy wygrali wysoko 79:51. Najskuteczniejszy w naszej reprezentacji był zawodnik Kacper Mąkowski, autor 20 oczek (plus 6 zbiórek). 11 punktów i 8 zbiórek dodał Łukasz Kolenda, a jedno oczko mniej i tyle samo desek center Adrian Bogucki. Natomiast Dominik Wilczek do 10 punktów dołożył 5 asyst.

W sobotę naszym rywalem w grupie A o godzinie 12.45 będą Duńczycy.

Polska - Słowacja 79:51 (10:19, 25:11, 26:12, 18:9)

Polska: Mąkowski 20, Kolenda 11 (8 zb), Bogucki 10 (8 zb), Wilczek 10 (5 as), Pluta 8, Gołek 7, Chrabota 6, Sączewski 4, Sz.Wójcik 3, Zagórski 0, Nowakowski 0, J.Wójcik 0.