WP SportoweFakty / Łukasz Koszarek

Świetny Łukasz Koszarek to za mało. Piąta porażka Stelmetu BC

Karol Wasiek

Łukasz Koszarek zagrał jak na kapitana przystało. Jego kapitalny występ nie uchronił jednak Stelmetu BC od piątej porażki w rozgrywkach Basketball Champions League. Mistrzowie Polski przegrali z MHP Riesen Ludwigsburg 77:87.

Łukasz Koszarek w ostatnim czasie znajduje się w bardzo dobrej formie - m.in. dwukrotnie zapewnił zwycięstwo Stelmetowi BC Zielona Góra w końcówkach meczów. Tak było z Asseco Gdynia i Banco di Sardegna Sassari. - Mieć takiego zawodnika w formie to skarb - chwalił swojego kapitana Artur Gronek, polski szkoleniowiec Stelmetu BC.

32-letni Koszarek swoją klasę potwierdził także w środowym spotkaniu z MHP Riesen Ludwigsburg w ramach Basketball Champions League. Reprezentant Polski w ciągu 31 minut na parkiecie zdobył 22 punkty (6/9 z gry, 6/6 za jeden), siedem asyst i trzy przechwyty. Warto odnotować, że Koszarek nie popełnił w tym czasie ani jednej straty.

A to właśnie duża liczba strat była głównym powodem porażki. Zielonogórzanie popełnili ich aż 21! Sam Thomas Kelati siedem razy tracił piłkę na rzecz rywali. - Trudno jest wygrać mecz, kiedy popełnia się tyle prostych błędów. To niemożliwe na takim poziomie - uważa Koszarek.

Kapitan dwoił się i troił, by uratować Stelmet BC przed przegraną, ale w pojedynkę wiele nie mógł zrobić. Zielonogórzanie przegrali wyraźnie 77:87. Nie umieli znaleźć sposobu na świetnie grających Niemców. - Walczyliśmy w ostatniej kwarcie, ale to było za mało, by myśleć o zwycięstwie. Szkoda - przyznaje reprezentant Polski.

Stelmet BC poniósł piątą porażkę w rozgrywkach BCL.

Linijka Koszarka: 22 punkty, 7 asyst, 3 przechwyty, 0 strat