Getty Images / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek

MŚ. Natalia Kaczmarek nie dała żadnych szans rywalkom

Tomasz Skrzypczyński

Natalia Kaczmarek bez problemu awansowała do półfinału biegu na 400 metrów na mistrzostwach świata. Polka wygrała swój bieg eliminacyjny i pokazała, że w Budapeszcie może walczyć nawet o medal!

Z Budapesztu - Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

Natalia Kaczmarek przyjechała do Budapesztu z piątym wynikiem na światowych listach w tym sezonie i z pewnością jest w gronie zawodniczek, które mogą wywalczyć medal w biegu indywidualnym na 400 metrów.

Niedzielne eliminacje tylko nas w tym utwierdziły.

Polkę, która oszczędzała siły i nie wystartowała w sztafecie mieszanej 4x400 metrów, zobaczyliśmy już w pierwszej serii. I wygrała ją zdecydowanie, choć na ostatnich 50 metrach wyraźnie oszczędzała siły!

Kaczmarek uzyskała bardzo dobry czas 50,02 s. To pokazuje, że w Budapeszcie może nie tylko stanąć na podium, ale też pobić rekord Polski Ireny Szewińskiej (49,28 s).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.