Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Na zdjęciu: Daniel Skibiński

Babilon MMA 6: Skibiński pewnie wypunktował Pawlaka. Został pierwszym mistrzem organizacji

Waldemar Ossowski

Daniel Skibiński (13-5) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Pawła Pawlaka (14-3) na gali Babilon MMA 6 w Raszynie. "Skiba" zdobył pas kategorii półśredniej organizacji Tomasza Babilońskiego.

Skibiński zarysował swoją przewagę już od 1. rundy. Zawodnik Ankosu Zapasy Poznań zepchnął rywala pod siatkę, po czym zaszedł za jego plecy, gdzie starał się o poddanie, a później sprowadzenie walki do parteru. Ta sztuka udała mu się pod koniec premierowej odsłony pojedynku.

W kolejnych 5 minutach starcie miało podobny scenariusz. Skibiński poszedł po obalenie, ale Pawlak wstał i walka wróciła do stójki. "Skiba" konsekwentnie jednak szukał sprowadzenia i ponownie zrobił to skutecznie. Przewaga podopiecznego trenera Andrzeja Kościelskiego rosła z każdą minutą. W parterze rozbijał on krótkimi ciosami byłego zawodnika UFC.

Na przestrzeni kolejnych 15 minut sytuacja nie uległa zmianie. Paweł Pawlak co prawda wykazywał dużą odporność na ciosy i w parterze skutecznie bronił się przed próbami poddań ze strony przeciwka, ale nie był w stanie zaskoczyć "Skiby".  Zawodnik z Poznania był znakomicie przygotowany pod względem zapaśniczym do tego starcia. Jego dominacja znalazła odzwierciedlenie na kartach punktowych u sędziów.

Ostatecznie, po 25 minutach twardego pojedynku, Daniel Skibiński pokonał Pawła Pawlaka i zdobył mistrzowski pas Babilon MMA w kategorii półśredniej (do 77 kg). 28-latek pochodzący z Milicza wygrał siódmy pojedynek z rzędu w zawodowej karierze.

Dla "Plastinho" była to pierwsza porażka od 2,5 roku. Przed mistrzowskim pojedynkiem w Raszynie łodzianin zwyciężył trzy walki.