Getty Images / Francis Bompard/Agence Zoom / Na zdjęciu: Ramona Siebenhofer

Alpejski PŚ: Ramona Siebenhofer najlepsza w zjeździe. Powrót Lindsey Vonn

Adrian Nuckowski

Ramona Siebenhofer zwyciężyła w zjeździe alpejskiego PŚ, rozgrywanym we włoskiej miejscowości Cortina d'Ampezzo. Dla Austriaczki to pierwszy triumf w karierze w zawodach tej rangi.

27-letnia alpejka, jadąca z 17. numerem startowym, fenomenalnie przejechała w szczególności dolny odcinek trasy Olympia delle Tofane i żadna ze startujących po niej zawodniczek nie zdołała uzyskać już lepszego rezultatu. Ramona Siebenhofer po raz drugi w tym sezonie ukończyła zawody w czołowej trójce. Poprzednio dokonała tego 18 grudnia 2018 r. (3. miejsce w zjeździe w Val Gardena).

Drugą pozycję, ze stratą 0,40 s. do Austriaczki, zajęła Ilka Stuhec. To trzecie "pudło" Słowenki obecnej zimy. 28-latka dwukrotnie wygrywała na trasie Saslong w Val Gardenie. Na najniższym stopniu podium stanęła aktualna wicemistrzyni świata w tej konkurencji z Sankt Moritz, Stephanie Venier, która po raz pierwszy zameldowała się w czołowej trójce w tym sezonie.

Powracająca do rywalizacji w PŚ po kontuzji Amerykanka Lindsey Vonn, ukończyła zmagania na 15. pozycji.

Na starcie zabrakło reprezentantek Polski.

Piątkowy zjazd został rozegrany w zastępstwie za odwołane przed tygodniem (12 stycznia) zawody w Sankt Anton. W sobotę (19 stycznia) alpejki ponownie powalczą o punkty PŚ w tej konkurencji.