Getty Images / Christophe Pallot / Na zdjęciu: Mikaela Shiffrin

Alpejski PŚ: niesamowita Mikaela Shiffrin najlepsza w supergigancie. Maryna Gąsienica-Daniel blisko "30"

Adrian Nuckowski

Mikaela Shiffrin zwyciężyła w supergigancie alpejskiego PŚ, rozgrywanym we włoskiej miejscowości Cortina d'Ampezzo. Maryna Gąsienica-Daniel ukończyła zmagania na 34. miejscu.

Amerykanka nie najlepiej rozpoczęła niedzielny start we Włoszech, tracąc kilka dziesiątych sekundy na górnej części do najlepszych, jednak swój triumf zapewniła sobie głównie dzięki znakomicie przejechanemu, dolnemu odcinkowi trasy Olympia delle Tofane. 23-latka po raz trzeci w tym sezonie wystartowała w tej konkurencji. W dwóch poprzednich występach (Lake Louise, Sankt Moritz) Mikaela Shiffrin także nie miała sobie równych.

Drugie miejsce zajęła reprezentantka Liechtensteinu, Tina Weirather. Dla brązowej medalistki igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w tej specjalności to trzecie "pudło" wywalczone obecnej zimy i już 40. w całej karierze. Czołową trójkę dość niespodziewanie uzupełniła Austriaczka, Tamara Tippler, powracając na podium PŚ po prawie dwóch latach.

Rywalizacji nie ukończyły m.in dwukrotna triumfatorka zjazdu w ten weekend Ramona Siebenhofer oraz Lindsey Vonn, która zapowiedziała, że był to jej ostatni występ w Cortina d'Ampezzo. Amerykanka w przeszłości dwanaście razy wygrywała zawody PŚ w tej miejscowości.

Zawodniczki przeniosą się do Garmisch-Partenkirchen, gdzie w najbliższy weekend (26-27 stycznia) będą ścigać się w zjeździe i supergigancie.