Getty Images / Gareth Copley / Na zdjęciu: Krystian Bielik

The Championship: drużyny Polaków z porażkami

Szymon Mierzyński

To nie był udany wieczór dla Krystiana Bielika oraz Bartosza Białkowskiego w The Championship. Ich drużyny doznały porażek.

Birmingham City tego pierwszego uległo na własnym stadionie Cardiff City 0:2. Oba gole dla gości padły w końcówce.

Uczestnik mundialu w Katarze pojawił się w podstawowym składzie ekipy Johna Eustace'a i spędził na boisku 90 minut, kończąc rywalizację z żółtą kartką. Otrzymał ją w drugiej połowie.

Millwall FC Bartosza Białkowskiego też przegrało - 0:1 na wyjeździe z Coventry City. Polski bramkarz przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych, a między słupkami stanął George Long.

Z powodu kontuzji poza kadrą Norwich City wciąż znajduje się Przemysław Płacheta. "Kanarki", których barwy reprezentuje, pokonały u siebie Hull City 3:1, mimo że to przyjezdni jako pierwsi objęli prowadzenie.

Millwall FC zajmuje 7. miejsce w tabeli The Championship (ma 46 pkt.), Norwich City jest 8. (45 pkt.), zaś Birmingham City - 18. (38 pkt.).

Birmingham City - Cardiff City 0:2 (0:0)
0:1 - Perry Ng 84'
0:2 - Callum Robinson 90+6'

Coventry City - Millwall FC 1:0 (0:0)
1:0 - Viktor Gyokeres 67'

Norwich City - Hull City 3:1 (1:1)
0:1 - Jacob Greaves 14'
1:1 - Kieran Dowell 18'