WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Skry Częstochowy

Nagłe przebudzenie w Fortuna I lidze. Skra Częstochowa uciekła z dna

Pierwszoligowiec z Częstochowy nie potrafił zwyciężyć przez ponad pół roku, a ostatnio pokonał dwóch przeciwników z rzędu. Skra wygrała 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Komplet punktów zdobyła również Resovia.

Zagłębie Sosnowiec ponownie zagrało jako gospodarz. Tym razem na pachnący nowością stadion przyjechała Skra Częstochowa. Tydzień temu zakończyła się jej długa seria meczów bez zwycięstwa, a przełamanie nastąpiło w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Przyjezdni próbowali pójść za uderzeniem i ratować się przed spadkiem.

Decydujące okazało się uderzenie Jana Flaka w 40. minucie. Skra zwyciężyła 1:0 i choć pozostaje w strefie spadkowej, to wyprzedziła Sandecję Nowy Sącz oraz Chojniczankę. Zagłębie Sosnowiec nie potrafiło poprawić wyniku, a pościg za częstochowianami utrudniła w końcówce czerwona kartka za zagranie ręką dla Dominika Jończego.

Na zakończenie niedzielnego grania zmierzyli się piłkarze Resovii i Odry Opole. Tak samo jak w Sosnowcu była to konfrontacja zespołów z dolnej połowy tabeli. Rzeszowianie zajmowali najniższe, bezpieczne miejsce w stawce, a Odra była tylko o jedną lokatę wyżej.

Resovia zdobyła prowadzenie 1:0 na zakończenie drugiego kwadransa meczu. W początkowo wyrównanej konfrontacji na otwarcie wyniku było stać Rafała Mikulca. Jego uderzenie okazało się nie do powstrzymania dla Artura Halucha. Odra nie zorganizowała się do odrabiania strat przed przerwą i w szatni próbowała znaleźć sposób na przeprowadzenie skutecznego ataku.

Nic takiego jednak nie nastąpiło i Odra nie przekuła przewagi w posiadaniu piłki w wyrównanie. Już w doliczonych minutach Resovia doprowadziła do wyniku 2:0 i zagwarantowała sobie zdobycie kompletu punktów. Ruben Hoogenhout zakończył strzałem do bramki jeden z ostatnich ataków w meczu.