Twitter / Błąd Adriana Lisa

Kuriozalny gol! Koszmarny mecz bramkarza w PKO Ekstraklasie (WIDEO)

Mateusz Byczkowski

Adrian Lis będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o poniedziałkowym meczu z Radomiakiem Radom. Bramkarz Warty Poznań dwukrotnie nie popisał się przy bramkach rywali, co kosztowało jego zespół punkty.

Radomiak Radom przed poniedziałkowym starciem miał trzy punkty przewagi nad strefą spadkową PKO Ekstraklasy. Zwycięstwo nad Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolskim wyjaśniłoby jakiekolwiek wątpliwości, co do utrzymania.

Tak też się stało. Drużynie Dawida Szulczka nie pomagał... Adrian Lis. W pierwszej połowie golkiper nie zatrzymał strzału Luisa Machado z bardzo ostrego kąta. Tym sposobem goście wyszli na prowadzenie, które podwyższyli kilka minut później.

Tym razem znów w roli głównej kibice zobaczyli Lisa. Bramkarz Warty Poznań wyszedł daleko z bramki i nie trafił w piłkę. Z jego koszmarnego błędu skorzystał Lisandro Semedo. Zawodnik Radomiaka Radom musiał tylko dopełnić formalności.

- Najprostszy gol w karierze Semedo - słyszeliśmy od jednego z komentatorów Canal Plus Sport.

Ostatecznie Radomiak Radom wygrał poniedziałkowe spotkanie 2:1. Już w drugiej połowie kontaktową bramkę dla Warty Poznań zdobył Stefan Savić (więcej przeczytasz TUTAJ).