Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: VfL Bochum - VfL Wolfsburg

Niespodziewana przegrana Wolfsburga, Kamiński znowu na ławce

Tomasz Galiński

Sobota w Bundeslidze należała do gospodarzy. Zwycięstwa odniosły VfL Bochum, Borussia Moenchengladbach, RB Lipsk i VfB Stuttgart. Niestety po raz kolejny z ławki rezerwowych nie podniósł się Jakub Kamiński.

Pogoda zaskoczyła ligowców nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech. Mecz Bayernu Monachium z Unionem Berlin został przełożony na inny termin na długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego (---> więcej).

Rozegrano natomiast pozostałe sobotnie spotkania 13. kolejki Bundesligi. Tam murawa była zielona, opadów śniegu nie stwierdzono, więc mieliśmy emocje już stricte piłkarskie.

Do sporej niespodzianki doszło w Bochum, gdzie będący tuż nad strefą spadkową gospodarze wygrali z VfL Wolfsburg 3:1. Niestety całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Jakub Kamiński.

Planowo wygrał za to RB Lipsk, choć nie bez problemów. Po dublecie na Etihad Stadium w Lidze Mistrzów kolejne gola strzelił Lois Openda. Tym razem pewnie wykorzystał rzut karny, który zresztą sam wywalczył. W 44. minucie było już 2:0 po bramce Yussufa Poulsena, ale nieoczekiwanie zespół Heidenheim odpowiedział w doliczonym czasie po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Aż trudno uwierzyć, że Lipsk nie strzelił więcej goli, bo sytuacji miał całe mnóstwo.

Na trzecim stadionie też mieliśmy wynik 2:1. Borussia Moenchengladbach pokonała TSG Hoffenheim i uciekła z dolnych rejonów tabeli. Sporo wydarzyło się między 58. i 60. minutą. Borussia wyszła na prowadzenie, bo Alassane Plea trafił z rzutu karnego, jednak dosłownie po chwili z bramki wyrównującej cieszył się Wout Weghorst. Ostatnie słowo należało jednak do popularnych "Źrebaków". Po składnej akcji zwycięstwo zapewnił im Nathan Ngoumou.

W ostatnim sobotnim meczu VfB Stuttgart ograł Werder Brema 2:0, a swojego kolejnego gola w Bundeslidze strzelił Serhou Guirassy. Dawid Kownacki zameldował się na boisku dopiero w 89. minucie.