Newspix / Anthony Dibon / Na zdjęciu: Marcin Bułka

Ligue 1: Marcin Bułka nie zatrzymał Stade Rennais

Tomasz Rosiński

W spotkaniu 18. kolejki Ligue 1 2023/2024 zespół OGC Nice, którego zawodnikiem jest polski bramkarz Marcin Bułka, przegrał na wyjeździe z ekipą Stade Rennais 0:2.

Sobotnie starcie w Rennes zapowiadało się ciekawie, a jego faworytem wydawała się być dobrze radząca sobie w obecnym sezonie francuskiej ekstraklasy drużyna z Nicei.

Jednakże od początku rywalizacji przewagę optyczną mieli gospodarze, a w 17. minucie skuteczną interwencją po strzale Benjamina Bourigeauda popisał się Marcin Bułka.

Natomiast już w 31. minucie Bourigeaud był w stanie pokonać Bułkę z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką przez Pablo Rosario, co potwierdził dopiero VAR.

Niedługo po zmianie stron Enzo Le Fee zagrał piłkę do Arnauda Kalimuendo, który podwyższył prowadzenie Stade Rennais i jak się później okazało ustalił wynik tej konfrontacji.