Primera Division: Skromne zwycięstwo Atletico, Hercules ograł Sevillę

Piotr Robaczyński

Hercules Alicante niespodziewanie ograł na własnym stadionie faworyzowaną Sevillę. Nie zawiedli piłkarze Getafe, którzy pokonali Racing Santander. Swoje mecze wygrały także m.in. Atletico Madryt i Espanyol Barcelona.

Zawodnicy Atletico w poprzednich dwóch kolejkach zdobyli tylko jeden punkt, zmierzyli się jednak z wyjątkowo trudnymi rywalami - Barceloną i Valencią. Tym razem podejmowali u siebie zamykający tabelę Primera Division Real Saragossa. Prowadzenie objęli w 20. minucie po trafieniu Diego Costy i zdołali utrzymać korzystny rezultat, choć od 60. minuty grali w osłabieniu (czerwoną kartką ukarany został Jose Antonio Reyes). Po 5. kolejce zajmują 4. pozycję w tabeli i do lidera tracą tylko trzy punkty.

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawił Hercules Alicante, beniaminek ograł faworyzowaną Sevillę. Andres Palop dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki po strzałach byłego gracza Juventusu Turyn. David Trezeguet pierwsze trafienie zanotował wykorzystując rzut karny, a jeszcze przed przerwą ponownie wpisał się na listę strzelców, dobijając piłkę do bramki po zagraniu Kiko.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Almeria, która pokonała na wyjeździe Deportivo La Coruna 2:0. Bohaterem został Kalu Uche, były piłkarz Wisły Kraków dwukrotnie pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. W 4. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową skierował piłkę do siatki, kilkanaście minut później wykończył akcję uderzając z najbliższej odległości do pustej bramki.