Polacy w Grecji: Debiut Matusiaka

Wojciech Święch

W sobotę oraz niedzielę odbyły się mecze 20. serii najwyższej klasy rozgrywkowej w Grecji. W ostatni dzień weekendu debiut w Asterasie Tripolis zaliczył Radosław Matusiak. Na swój pierwszy występ w Iraklisie musi jeszcze czekać Norbert Witkowski.

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski zawodnik zagrał całe spotkanie z Asterasem Tripolis. Jego drużyna wywalczyła u siebie bezbramkowy remis. W 29. minucie meczu nasz rodak mógł zaliczyć asystę. Baszczyński dośrodkował do Henriego Camary. Jednak golkiper gości, Matías Degra zdołał wybić uderzenie Senegalczyka na rzut rożny.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - Brazylijczyk z polskim paszportem cały wyjazdowy mecz ze Skodą Xanthi obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Stołeczny klub na boisku rywala odniósł zwycięstwo 2:0.

Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - polski napastnik spotkanie z Atromitosem (0:0) rozpoczął na ławce rezerwowych. Były piłkarz Cracovii pojawił się na boisku w 90. minucie za Rogerio Gonçalvesa Martinsa.

Marek Saganowski (PAE Atromitos Ateny) - polski napastnik pojawił się w wyjściowym składzie swojej drużyny na pojedynek z Asterasem Tripolis (0:0). Jednak w 77. minucie Polaka na murawie zastąpił Marcelo Sarmiento.

Robert Szczot (Iraklis Saloniki) - polski pomocnik ostatnio leczył kontuzję uda. W bieżącym tygodniu zawodnik rozpoczął indywidualne treningi. Jednak nasz rodak nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych Iraklisu w meczu przed własną publicznością przeciwko AO Kerkyra (0:0).

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - klub defensora zagrał w derbach Salonik z Arisem. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem. Były obrońca GKS-u Katowice wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - zespół polskiego zawodnika zmierzył się w Atenach z Panathinaikosem. Nasz rodak wystąpił w całym spotkaniu. W 62. minucie Polak podał piłkę w kierunku Diego Romano. Stołeczny obrońca, Jean-Alain Boumsong nie zdołał skutecznie interweniować i Argentyńczyk miał dobrą okazję do zdobycia gola, ale przestrzelił. Ergotelis na boisku rywala doznał porażki w stosunku 0:2.

Norbert Witkowski (Iraklis Saloniki) - Polak nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. W spotkaniu przeciwko AO Kerkyra (0:0) szkoleniowiec Marinos Ouzounidis desygnował do gry w bramce Dimitriosa Eleftheropoulosa. Natomiast na ławce rezerwowych zasiadł golkiper Georgios Bantis.