Puchar Anglii: Sędzia popsuł półfinał (wideo)

Bartosz Zimkowski

Sędzia Martin Atkinson był antybohaterem półfinałowego meczu pomiędzy Tottenhamem Hotspur a Chelsea Londyn. Zaliczył bowiem bramkę, chociaż piłka nie miała prawa przekroczyć linii bramkowej!

Jak zwykle Roberto Di Matteo postanowił dokonać roszad w składzie. W ataku tradycyjnie zmienił napastnika. Zamiast Fernando Torresa desygnował Didiera Drogbę. Natomiast bramki dla Kogutów miał zdobywać Emmanuel Adebayor. Ofensywni skrzydłowi (Gareth Bale oraz Aaron Lennon) oraz Rafael van der Vaart dodatkowo mieli pomagać Togijczykowi.

Pierwsza część spotkania nie była ciekawa. Było mało sytuacji strzeleckich. Dopiero pod koniec połowy zaczęły dziać się interesujące rzeczy. Najpierw John Terry wybił futbolówkę z linii bramkowej po strzale van der Vaarta. Po chwili Holender dośrodkował piłkę w pole karne. Tam nie dostał jej Adebayor, a futbolówka wylądowała na słupku bramki Chelsea.

Tymczasem w 43. minucie gola zdobyli The Blues. Drogba fantastycznie obrócił się z piłką i Williamem Gallasem "na plecach", a następnie huknął w "okienko". Carlo Cudicini był bez szans.

Pięć minut po zmianie stron miała miejsce niecodzienna sytuacja. Fatalny błąd popełnił Martin Atkinson, ponieważ zaliczył gola Juanowi Macie, chociaż piłka nie przekroczyła linii bramkowej (film poniżej)!

Sześć minut po tej sytuacji Adebayor wyszedł sam na sam z Petrem Cechem. Został przez niego sfaulowany, ale Garteh Bale wpakował futbolówkę do pustej bramki i sędzia nie wskazał na "wapno".

Kolejne minuty należały do podopiecznych Roberto Di Matteo. 14 minut przed końcem Mata wyśmienicie podał do Ramiresa, który w sytuacji sam na sam z Cudicinim uderzył nad nim. Później fantastycznym strzałem z rzutu wolnego z około 35 metrów popisał się Frank Lampard, a kropkę nad "i" postawił Florent Malouda (kolejna asysta Maty).

Chelsea wygrała zdecydowanie, ale niesmak pozostał za zaliczenie bramki, której tak naprawdę nie było. W finale (5 maj, godzina 17:00) The Blues zagrają z Liverpoolem.

Tottenham Hotspur - Chelsea Londyn 1:5 (0:1)

Gol, którego nie było:

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)