Jedenastka 29. kolejki I ligi wg portalu SportoweFakty.pl

Kamil Górniak

Pierwszoligowe rozgrywki wkraczają w decydującą fazę. W 29. serii gier zaimponowali gracze Warty Poznań. Dobrze spisała się także drużyna Piasta Gliwice oraz rewelacja rozgrywek Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która zmierza w kierunku ekstraklasy.

Sergiusz Prusak (Bogdanka Łęczna, 3*) - rewelacyjne zawody bramkarza Bogdanki w Bytomiu. Gdyby nie on już do przerwy Polonia prowadziłaby 2-3 bramkami. Bezsprzeczny bohater całego spotkania i najlepszy zawodnik na boisku.

Wojciech Wilczyński (Polonia Bytom, 1) - prawy obrońca Polonii bardzo dobrze radził sobie w defensywie. Jego stroną ani razu piłkarze Bogdanki nie przedarli się w pole karne. Zaliczył asystę przy bramce Mąki. Bardzo dobre zawody młodego obrońcy.

Krzysztof Sobieraj (Warta Poznań, 4) - linia obronna Warty w pojedynku z Dolcanem spisała się bardzo dobrze. To spowodowało, że Zieloni zaliczyli trzeci mecz z rzędu bez straty gola.

Krzysztof Markowski (Kolejarz Stróże, 1) - na cztery minuty przed końcem spotkania przymierzył dokładnie tak, jak sobie wymarzył i zdobył nokautującego Pogoń gola. Grający z "10" na plecach obrońca do przepięknego trafienia dołożył pewną grę w destrukcji.

Mateusz Zachara (GKS Katowice, 1) - co prawda w 1 połowie zmarnował 200 proc. okazję, gdy z 4 metrów wysoko przeniósł piłkę nad bramką, ale winy odkupił pod koniec 2 połowy kiedy w niecałą minutę po prowadzeniu Arki sfinalizował dokładne podanie Pitrego i zapewnił tym samym katowiczanom cenny punkt w walce o utrzymanie. Był to już 3 na wiosnę i 7 w ogóle gol najskuteczniejszego snajpera gości.

Mariusz Zganiacz (Piast Gliwice, 1) - bardzo dobre zawody tego pomocnika. Po raz kolejny udowodnił, że ma spore umiejętności i mądrze rozgrywał w środku pola oraz rozbijał ataki Floty. Pewny punkt Piasta.

Dariusz Pawlusiński (Termalica Bruk-Bet Nieciecza, 8) - niekwestionowany lider rewelacji tegorocznych rozgrywek. Otworzył szybko wynik meczu, dzięki czemu Termalice grało się lepiej. Był bardzo aktywny w ofensywie.

Christian Nnamani (Flota Świnoujście, 2) - zagrał, bo Flota trapiona jest kontuzjami. Młody pomocnik napędził sporo stracha Piastowi, ponieważ strzelił dwie bramki dla swojego zespołu i gliwiczanie do końca musieli drżeć o wynik.

Piotr Reiss (Warta Poznań, 3) - otworzył worek z bramkami i po raz kolejny udowodnił, że wiek nie gra roli. Walnie przyczynił się do bardzo ważnej wygranej Zielonych nad Dolcanem Ząbki.

Adrian Świątek (Piast Gliwice, 2) - zagrał na nietypowej dla siebie pozycji, bo na skrzydle. Spisał się jednak znakomicie, bowiem asystował przy trafieniu Rubena Jurado, a sam dwukrotnie zmusił do kapitulacji obu bramkarzy Floty, ponieważ kontuzjowanego Melona w pierwszej połowie zastąpił Wesołowski. Biegał, walczył, dośrodkowywał, strzelał. Kapitalny mecz tego zawodnika.

Grzegorz Kuświk (KS Polkowice, 1) - napastnik ekipy z Polkowic zdobył dwie bramki w meczu z Olimpią Elbląg. Te trafienia pomogły w odniesieniu zwycięstwa, które pozwoli jeszcze myśleć realnie o utrzymaniu pierwszej ligi w Polkowicach.

* - ilość nominacji do jedenastki kolejki

Ławka rezerwowych: Dominik Sobański (Kolejarz Stróże), Łukasz Skrzyński (Zawisza Bydgoszcz), Michał Chrapek (Kolejarz Stróże), Łukasz Grzeszczyk (Warta Poznań), Michał Jakóbowski (Warta Poznań), Daniel Mąka (Polonia Bytom), Tomas Pesir (Bogdanka Łęczna).