Towarzysko: Niemcy słabsi od Amerykanów, katastrofalny błąd bramkarza (wideo)

Konrad Kostorz

Zespół Juergena Klinsmanna pokonał w towarzyskim meczu w Waszyngtonie drużynę Joachima Loewa. Amerykanie wygrywali z Niemcami już różnicą trzech goli!

Nasi zachodni sąsiedzi zagrali przed ponad 56 tysiącami widzów zgromadzonymi na stadionie w Waszyngtonie w rezerwowym składzie, bez najlepszych piłkarzy Bayernu Monachium i Borussii Dortmund (od 1. minuty wystąpili m.in. Marcell Jansen, Stefan Reinartz i Andre Schuerrle), ale mimo to ich porażka z USA jest niespodzianką.

Spotkanie zostanie zapamiętane głównie z powodu katastrofalnego błędu Marka-Andre ter Stegena. Cel transferowy Barcelony nie potrafił przyjąć piłki podanej przez Benedikta Hoewedesa i posłał ją do własnej bramki!

Po przerwie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Clint Dempsey z Tottenhamu, a honor Niemców zdołali uratować Max Kruse i Julian Draxler. Szansy doścignięcia Gerdza Muellera w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów nie wykorzystał Miroslav Klose, który przebywał na murawie przez 79 minut.

Przypomnijmy, że kilka dni temu zespół Joachima Loewa w meczu towarzyskim pokonał 4:2 Ekwador.

USA - Niemcy 4:3 (2:0)
1:0 - Altidore 13'
2:0 - ter Stegen (sam.) 17'
2:1 - Westermann 52'
3:1 - Dempsey 60'
4:1 - Dempsey 64'
4:2 - Kruse 79'
4:3 - Draxler 81'