Błękitni lubią faworytów, trwa kryzys Warty - wyniki spotkań 18. kolejki gr. zachodniej II ligi (wideo)

Adrian Dudkiewicz

To już ostatni akcent piłkarskiej jesieni, a właściwie wiosny, w grupie zachodniej II ligi. W sobotę po raz drugi w tym sezonie ogromną niespodziankę sprawili piłkarze Błękitnych Stargard Szczeciński.

Zupełnie inaczej końcówkę jesieni, a właściwie pierwszą wiosenną rewanżową kolejkę wyobrażali sobie kibice Górnika. Dotychczasowy wicelider mógł powiększyć przewagę nad Wartą Poznań, która w piątek straciła ważne punkty w Sosnowcu. W sobotę katastrofalne błędy popełniała obrona gospodarzy, a piłkarze Błękitnych pokazali, że świetnie czują się w starciach przeciwko ekipom z czołówki grupy zachodniej II ligi.

- Była to nasza druga porażka z Błękitnymi w tym sezonie. Zaczęliśmy rozgrywki od przegranej u nich 0:2, a jednak rundę zakończyliśmy wspaniale. Oby pomimo tej porażki, sezon cały zakończył się równie dobrze - liczy trener gospodarzy Maciej Jaworski.

Zdecydowanie najciekawszy mecz tej rundy odbył się w Sosnowcu. Zagłębie od początku meczu ruszyło do ataku i już w 4. minucie Łukasz Tumicz po minięciu bramkarza gości otworzył wynik w tym meczu. Tuż po przerwie miejscowi poszli za ciosem. Natomiast tuż po rozpoczęciu drugiej części po rzucie rożnym ładną główką popisał się Radosław Kursa, a bramka Łukasza Jasińskiego była tylko trafieniem kontaktowym.

- Marzyłem o tych słowach, żeby je powiedzieć. Patrząc przez pryzmat drugiej połowy i wyniku można powiedzieć, że: Szkoda, że ten rok się kończy. Jest to jakaś namiastka tego, co próbujemy wpajać w grę naszego zespołu. Myślę, że z czasem będzie lepiej, i może faktycznie już wystarczy. Teraz pracujmy, skupmy się, i w ciszy i spokoju przygotowujmy się do kolejnej rundy, tak żeby godnie reprezentować nasz klub - cieszył się trener Mirosław Smyła.

Na uwagę zasługują też niespodziewane zwycięstwo Calisii Kalisz nad Rakowem Częstochowa oraz wysoka wygrana Bytovii. W niedzielę dokończenie 18. kolejki spotkań.

WYNIKI SPOTKAŃ 18. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Górnik Wałbrzych - Błękitni Stargard Szczeciński 1:4 (1:2)
0:1 - Magnuski 23'
0:2 - Gajda 25'
1:2 - Michalak 36'
1:3 - Magnuski 65'
1:4 - Wawszczyk 60'

Calisia Kalisz - Raków Częstochowa 2:1 (1:0)
1:0 - Sobczak 36'
2:0 - Sobczak (k.) 60'
2:1 - Retlewski 90'

Ruch Zdzieszowice - UKP Zielona Góra 0:2 (0:0)
0:1 - Wierzbicki 78'
0:2 - Skrzyński 81'

Bytovia Bytów - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 4:1 (2:0)
1:0 - Michalski 12'
2:0 - Surdykowski 29'
2:1 - Gościniak 56'
3:1 - Hirsz 64'
4:1 - Surdykowski 90'

Rozwój Katowice - MKS Kluczbork 2:2 (1:1)
1:0 - Król 30'
1:1 - Wolkiewicz 35'
1:2 - Legierski 65'
2:2 - Żak (k.) 77'

Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań 2:1 (1:0)
1:0 - Tumicz 4'
2:0 - Kursa 46'
2:1 - Jasiński 86'

Chrobry Głogów - Polonia Bytom 1:0 (0:0)
1:0 - Samiec (k.) 74'

II liga gr. zachodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!