Inter Mediolan nie składa broni po wygraniu ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Matteo Bazzi / Mecz Serie A: Inter Mediolan - Torino FC
PAP/EPA / Matteo Bazzi / Mecz Serie A: Inter Mediolan - Torino FC

Piłkarze Interu Mediolan odnieśli dwa zwycięstwa w jednym tygodniu. Rozpoczęli go od wygrania derbów della Madonnina, a zakończyli pokonaniem 2:0 Torino FC. Karol Linetty nie grał z powodu kartek.

W tym artykule dowiesz się o:

Inter Mediolan od poniedziałku jest mistrzem Włoch. Odzyskał scudetto po dwóch latach, w których w Serie A panowali AC Milan oraz Napoli. W trwających jeszcze rozgrywkach drużyna Simone Inzaghiego zdominowała ligę, a okoliczności do zapewnienia sobie pierwszego miejsca na jej koniec były wymarzone. Inter zwyciężył 2:1 w derbach della Madonnina, w których był formalnym gościem Milanu.

Na zakończenie udanego tygodnia Inter wyszedł w mocnym składzie na mecz przeciwko Torino, które również znajduje się w górnej połowie tabeli. Na boisku byli od początku Lautaro Martinez, Nicolo Barella czy Marcus Thuram. Dopóki na boisku było po jedenastu zawodników obu klubów, Inter nie zdobył prowadzenia, a Torino dzielnie broniło się przed atakami Nerazzurrich.

Prowadząca mecz Maria Sole Ferrieri Caputi zmieniła układ sił na boisku krótko po przerwie. Pokazała czerwoną kartkę Adrienowi Tameze z Torino, a na potwierdzenie przewagi liczebnej Interu nie trzeba było poczekać nawet przez kwadrans.

Najskuteczniejszym piłkarzem meczu okazał się Hakan Calhanoglu. Turek strzelił Granacie dwa gole. W 56. minucie skorzystał z dogrania innego doświadczonego pomocnika Henricha Mchitarjana, a w 60. minucie zdobył gola z rzutu karnego. Zrobiło się 2:0 i mistrzom nie pozostało nic poza utrzymaniem pozytywnego wyniku do końca spotkania.

Karol Linetty był zawieszony z powodu kartek.

Inter Mediolan - Torino FC 2:0 (0:0) 1:0 - Hakan Calhanoglu 56' 2:0 - Hakan Calhanoglu (k.) 60'

Inter: Yann Sommer - Benjamin Pavard, Stefan de Vrij, Alessandro Bastoni (71' Tajon Buchanan) - Matteo Darmian, Nicolo Barella (72' Marko Arnautović), Hakan Calhanoglu (63' Kristjan Asllani), Henrich Mchitarjan (63' Davide Frattesi), Carlos Augusto - Marcus Thuram (63' Alexis Sanchez), Lautaro Martinez

Torino: Vanja Milinković-Savić - Raoul Bellanova, Alessandro Buongiorno, Matteo Lovato, Ricardo Rodriguez (72' Adam Masina) - Adrien Tameze, Samuele Ricci, Ivan Ilić - Nikola Vlasić, Valentino Lazaro (63' Mergim Vojvoda) - Duvan Zapata (63' Antonio Sanabria)

Czerwona kartka: Adrien Tameze (Torino) /59' - za faul/

Sędzia: Maria Sole Ferrieri Caputi