Sprawa Lewandowski - Kucharski: sąd podjął decyzję

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Cezary Kucharski
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Cezary Kucharski
zdjęcie autora artykułu

Sprawa między Robertem Lewandowskim a Cezarym Kucharskim ciągnie się już od kilku lat. Sport.pl informuje, że sąd orzekł istotne braki postępowania przygotowawczego i zwrócił materiały dowodowe prokuraturze.

W tym artykule dowiesz się o:

Cezary Kucharski i Robert Lewandowski współpracowali przez wiele lat. Kucharski był agentem Lewandowskiego i dbał o jego piłkarską przyszłość. Teraz żyją we wrogich stosunkach, a sprawa ich sporu wylądowała w sądzie.

Poprzedni agent piłkarza domagał się wypłacenia pieniędzy za współpracę, z kolei później druga strona oskarżyła byłego współpracownika o szantaż. Dowodem w tej sprawie miały być nagrania rozmów "Lewego", których autentyczność podważa 52-latek. Pojawił się jednak spory problem z ich analizą.

W tej sprawie pojawiły się nowe wieści. Sędzia, który prowadzi tę sprawę, orzekł braki w postępowaniu przygotowawczym i zwrócił materiały dowodowe prokuraturze. Nakazał też dowiedzenia autentyczności nagrań.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: z piłką robią cuda. To po prostu trzeba zobaczyć

Sąd Rejonowy dał prokuraturze czas do 31 października. Do tego terminu śledczy mają dostarczyć opinię biegłych z zakresu fonoskopii. Przekazane mają być telefony, na których znajdują się nagrania rozmów Kucharskiego z Lewandowskim.

- My od początku staliśmy na stanowisku, że sposób prowadzenia postępowania przez prokuratorów naruszał wszelkie reguły obiektywizmu, rzetelności i poszanowania praw pana Kucharskiego. To dotyczyło głównie nagrań, a to jest kluczowy, jeśli nie jedyny dowód w sprawie o rzekomy szantaż. Sąd zwrócił uwagę na to, co też podkreślaliśmy, że prokuratura od początku dysponowała kopiami nagrania i na nich pracowała. To jak rozstrzyganie o autentyczności dokumentu, którego widzimy tylko ksero - powiedział Oskar Sitek, jeden z obrońców Kucharskiego.

Z kolei adwokat Lewandowskiego - prof. Tomasz Siemiątkowski - zapewnia o autentyczności nagrań i dodaje, że zarówno on, jak i piłkarz "są spokojni i cierpliwi". Potwierdziły to cztery niezależne ekspertyzy będące w posiadaniu sądu. Trzy z nich powstały na zlecenie prokuratury, a jedna sądu.

Czytaj także: Są decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Warta wraca do Poznania FC Barcelona szuka wzmocnień. Rozważa trzy kierunki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty